$
בורסת ת"א

אלוני חץ לא נפגעה מהקורונה: "חוזים יש לקיים"

חברת הנדל"ן הזהירה במסגרת הדוחות הכספיים כי אי ציות לחוזים יוביל להליכי אכיפה משפטית, לאחר שקיבלה פניות מחלק מהשוכרים לביצוע הקלות בתשלום דמי השכירות; אלוני חץ עידכנה כי החל מתחילת אפריל ועד היום, שיעור הגבייה בישראל ובבריטניה עומד על 92%

יניב רחימי 15:4521.05.20

משבר הקורונה לא השפיע על תוצאות קבוצת הנדל"ן אלוני חץ ברבעון הראשון של 2020 שפורסמו היום (ה'), אולם צפוי להשפיע עליהן לשלילה ברבעון השני.

 

"מדיניות הקבוצה בארץ ובחו"ל הינה שחוזים יש לקיים ואי ציות להם יוביל להליכי אכיפה משפטית" כך נכתב בגופן מובלט בעמוד הראשון של הדוחות. החברה שבשליטת נתן חץ קיבלה פניות מחלק משוכריה לביצוע הקלות בתשלום דמי השכירות בשל משבר הקורונה, ורוב הפניות הגיעו משוכרים בישראל. אלוני חץ עידכנה שהחל מחודש אפריל ועד למועד פרסום הדוחות, שיעור הגבייה של הקבוצה בישראל ובבריטניה עמד על 92% ובארצות הברית הוא עומד על 98%. ביחס לשיעורי הגבייה בחודשים הקרובים בבריטניה ובארה"ב יש חשש שהם יהיו נמוכים יותר כיוון שבאזורים אלו עדיין קיימות הגבלות משמעותיות על הגעה למקומות העבודה.

 

נתן חץ בעל השליטה באלוני חץ נתן חץ בעל השליטה באלוני חץ צילום: עמית שעל

 

 

ה-FFO של אלוני חץ צמח בשלושת החודשים הראשונים של השנה ב-6.9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-132.4 מיליון שקל. ההפסד בסעיף "התאמת שווי הוגן של נדל"ן להשקעה" העמיק ב-86 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 36 ברבעון הראשון של 2019. ההפסד בסעיף זה נובע מהפסד של 36 מיליון שקל שרשמה החברה הבת אמות בעקבות משפעת משבר הקורונה על נכסיה המסחריים, ומעלויות רכישת נכסים חדשים על ידי Brocktom Everlast ואמות.

 

באלוני חץ לא מתעלמים מההשלכות האפשריות של משבר הקורונה על הטווח הבינוני וציינו שמצד אחד המשך הטלת הגבלות המשפיעות על המשך עבודתם מהבית של עובדים רבים, עשוי להביא לשינוי בהרגלי התעסוקה, שעלול להביא לצמצום השימוש במשרדים. מצד שני, צפויה להתפתח מגמה של הרחבת המרחב האישי מתוך רצון להפחית את סיכוני ההדבקה.

x