שווקי חו"ל

וורן באפט הקטין אחזקותיו בחברת טבע ב-1% - לנתח של 3.2%

לפי דיווח שהגישה ברקשייר הת'וואי שבשליטת באפט, היא מכרה במהלך הרבעון הראשון כחצי מיליון מניות של חברת התרופות הישראלית; שווי אחזקותיה בה עומד כעת על כ-384 מיליון דולר; במקביל מכרה את מרבית המניות שהחזיקה בגולדמן זאקס

סופי שולמן 15:2116.05.20

וורן באפט הקטין את אחזקותיו במניות טבע במהלך הרבעון הראשון. על פי דיווח שהגישה אתמול (ו') ברקשייר הת'וואי שבשליטתו וניהולו, היא מכרה כחצי מיליון מניות טבע במהלך הרבעון ושווי האחזקה שלה בחברת התרופות הישראלית נכון לסוף מרץ עמד על 384.2 מיליון דולר. מדובר בהפחתה של 1% באחזקה וכעת מחזיקה ברקשייר ב-42.7 מיליון מניות המשקפות נתח של 3.2% בטבע.

 

 

 

מאז סוף מרץ השלימה מניית יצרנית התרופות הישראלית עלייה של 24% על רקע פרסום דו"חות כספיים טובים לרבעון לפני שבוע. ביום שישי האחרון נעלה טבע את המסחר בשווי שוק של 12 מיליארד דולר.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
20% 20% 60%

במקביל להקטנת הפוזיציה בטבע, מכר באפט את מרבית המניות שהחזיק בבנק גולדמן זאקסהאמריקאי ומכר גם חלק ממניותיו בג׳יי.פי מורגן. מניות גולדמן זאקס היו אחת ההשקעות הוותיקות של באפט, שמחבב באופן היסטורי את ענף הפיננסים האמריקאי.

 

במפגש האחרון שערך באפט עם המשקיעים בסוף אפריל הוא נשמע פסימי למדי ואמר שלא ניצל את קריסת שוק המניות האחרונה כדי להגדיל פוזיציות. באותה הזדמנות הודיע גם על יציאה ממניות ארבע חברות התעופה המרכזיות של ארה"ב ומכר את אחזקותיו בדלתה , יונייטד איירליינס, אמריקן איירליינס וסאות׳ווסט.

 

באפט מכר גם נתחים קטנים ממניות אמזון. ביוג׳ן, וריסיין וג׳נרל מוטורוס שהוא מחזיק.

 

 

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

x