בורסת ת"א

רני צים מבטל את ההסכם לרכישת השליטה במידאס

צים מרכזי קניות הודיעה למידאס על סיום המגעים וביטול מזכר העקרונות, לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה על עדכון המחיר בשל משבר הקורונה; רני צים: "יש פערים בינינו בנוגע לעסקה, זה לא עניין של אגו אלא אחריות כלפי החברה ובעלי המניות - נשמח לבחון את העסקה שוב במחיר מתאים"

צלי גרינברג 19:5014.05.20

רני צים מבטל את עסקת מידאס: חודשיים וחצי לאחר שהודיע על רכישת השליטה (62.5%) במידאס הציבורית תמורת 50 מיליון שקל, צים מבטל את מזכר העקרונות. הסיבה לביטול - הצדדים לא הגיעו להסכמות על מחיר חדש בעקבות משבר הקורונה.

 

רני צים מרכזי קניות (שבשליטת רני צים - 68.91%) דיווחה היום (ה') כי העבירה למידאס הודעה על סיום המו"מ ועל ביטול מזכר העקרונות ששיקף למידאס שווי של 80 מיליון שקל - פרמיה של 116.5% על שווי השוק שלה בבורסה בת"א. בעל השליטה, המכהן גם כמנכ"ל ויו"ר החברה, אמר לכלכליסט: "מדובר בשותפים שלנו לפעילות שאנו מובילים במגזר הערבי, אבל יש פערים בינינו בכל הקשור לעסקה. אין כאן עניין של אגו אלא חלק מהאחריות שלנו כלפי החברה וכלפי בעלי המניות שלנו, לאחר שהקורונה שינתה את התמונה. חזרנו לאכלוס מלא במרכזים שלנו, ונשמח לבחון העסקה שוב במחיר מתאים".

 

מה דעתך על מניית רני צים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
כבר לפני כחודשיים דיווחה רני צים, כי ההסכם עם מידאס חזר לשולחן המשא ומתן בעקבות התפשטות הנגיף, ומתוך רצון של החברה לבצע את העסקה במחיר חדש שיצדיק את השלמתה. מידאס היא שותפתה של רני צים מרכזי קניות בשבעה מרכזים מסחריים שהיא מחזיקה במגזר הערבי, וחלקה נע בין 25% ל־50% בהתאם למרכז.  עם חתימת ההסכם בפברואר האחרון, ההערכות בשוק היו כי שהוא יתרום 22-20 מיליון שקל ל-NOI השנתי של רני צים - זהו סכום משמעותי עבור החברה שהציגה בתשעת החודשים הראשונים של 2019 NOI של 29.2 מיליון שקל.

 

הסכם נוסף שהוחזר על ידי רני צים בסוף מרץ האחרון לבחינה מחודשה הוא עם ברנמילר אנרגיה - בעסקה זו אמורה היתה החברה להעניק הלוואה המירה לברנימילר בסכום של 47 מיליון שקל. במסגרת עסקה זו, צים מרכזי קניות אמורה להעניק לברנמילר אנרגיה הלוואה של 12 מיליון שקל למשך שנה וחצי לטובת פעילותה השוטפת, ועוד 35 מיליון שקל לטובת השלמת פרויקט תחנת הכוח רותם 1 שהיא מתקשה להשלימו.  לטובת ההלוואה אמור אבי ברנמילר לשעבד מניותיו בחברה שבשליטתו (63.83%), ולצים יוקצו אופציות ל־5 מיליון ממניות חברת האנרגיה שיעמידו את אחזקתו של צים בברנמילר על 32%, אם ימיר את מלוא ההלוואה למניות. עוד נקבע במסגרת הסכם ההלוואה כי ברנמילר וצים יקימו חברה משותפת שתהיה בבעלות עיקרית של צים (51%). החברה המשותפת תעסוק בייזום פרויקטים בתחום האנרגיה בישראל, והיא תקבל לידיה את פעילות הקמת רותם 2', תחנת כוח נוספת שאותה מבקשת ברנמילר לבנות.

 

 

רני צים רני צים צילום: עמית שעל

x