$
בורסת ת"א

דוחות אנרג'יקס לא נפגעו מהקורונה: "המשבר נותן רוח גבית לאנרגיה ירוקה"

החברה רשמה עלייה של 14.8% ברווח הנקי ברבעון ל-27.8 מיליון שקל; המנכ"ל אסא לוינגר: "אנו רואים צעדים אקטיביים מצד הרגולטוריים לתמוך ולקדם את התחום, גם כאסטרטגיית הוצאת המשק מהמשבר"

צלי גרינברג 12:0014.05.20

חברת האנרגיה אנרג'יקס שבשליטת אלוני חץ (56.59%), פירסמה הבוקר (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020 והציגה עלייה בהכנסות וברווח.

 

הכנסות החברה צמחו ב-5.5% בשלושת החודשים הראשונים של השתנה והסתכמו ב-70.3 מיליון שקל. עיקר ההכנסות הגיע ממכירות החשמל שעלו ב-1.4% ל-48.7 מיליון שקל. נתח ההכנסות המשמעותי הנוסף הגיע ממכירת תעודות ירוקות ב-21 מיליון שקל.

 

החברה ציינה שהעלייה במכירות החשמל משקפת בין היתר עלייה בהכנסות חוות הרוח שלה בפולין, ובכללה קיזוז שחיקת שער החליפין הממוצע של הזלוטי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

טורבינות רוח של אנרג'יקס טורבינות רוח של אנרג'יקס צילום: אנרג'יקס

 

 

 

ה-EBITDA ירד בקרוב ל-3% ועמד על 49 מיליון שקל. הירידה נבעה בעיקר מעלייה בהוצאות אחזקה שהסתכמו בכ-12 מיליון שקל לעומת 9 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019. העלייה בהוצאות מוסברת על ידי החברה מרישום ירידת ערך במלאי תעודות ירוקות בפולין עקב ירידת מחיריהן, לצד עלייה בתשלומי שירותי תפעול חוות הרוח בפולין בשל העלייה בהיקף ייצור החשמל ברבעון.

 

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות קפץ ב-14.8% ל-27.8 מיליון שקל. החברה ציינה כי להתפשטות נגיף הקורונה לא הייתה עד כה השפעה מהותית על פעילותה ולא צפויה השפעה כזו בטווח הקצר.

 

החברה אישרה את התחזית שלה ל-2020 ומעריכה הכנסות שנתיות בטווח שבין 263 ל-273 מיליון שקל ו-FFO מהפרויקטים (כולל אג"ח) בטווח של 191-181 מיליון שקל.  

 

אסא לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס, אמר כי "משבר הקורונה חיזק את הצורך בטיפול במשבר האקלים בעולם ובישראל, החזיר את השיח סביב המאזן האקולוגי ועשוי לתת רוח גבית משמעותית לתחום האנרגיה הירוקה. אנו רואים צעדים אקטיביים מצד הרגולטוריים על מנת לתמוך ולקדם את התחום, גם כאסטרטגיית הוצאת המשק מהמשבר. למגפת הקורונה הייתה השפעה דרמטית לרעה על ייצור האנרגיה בעולם, ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת הוא התחום היחידי שלא רק הראה עמידות אלא גם צמיחה במהלך שנת 2020. המהפכה הירוקה שהתחילה כבר לפני שנים רבות, מקבלת משנה תוקף כיום, וללא ספק תמשיך להיות במוקד העניין".
x