$
שווקי חו"ל

פאוול קורא לצעדי תמיכה נוספים: מיתון ממושך יוביל לנזק כבד

יו"ר הפד מזהיר שגם לאחר הסיוע נדרשים מהלכים נוספים על מנת למנוע את הסיכון לפשיטות רגל רחבות היקף של עסקים קטנים ולאבטלה נרחבת של המונים; "הממשל האמריקאי נדרש לעשות כל מה שניתן על מנת למנוע את התוצאות הללו"

שירות כלכליסט 17:1413.05.20

יו"ר הפד ג'רום פאוול מזהיר מפני מיתון ממושך וקורא לבית הלבן ולקונגרס לבצע פעולות נוספות על מנת למנוע נזק כלכלי ארוך טווח.

 

הפד והקונגרס כבר ביצעו צעדים מרחיקי לכת במטרה לתמוך בכלכלה האמריקאית מול השבר העצום שגרמה מגיפת הקורונה – כולל חבילות סיוע של טריליוני דולרים והקלה מוניטארית קיצונית.

 

 

יו"ר הפד פאוול יו"ר הפד פאוול צילום: איי אף פי

 

ואולם יו"ר הפד מזהיר היום שגם לאחר הסיוע וצעדי התמיכה האמורים, נדרשים מהלכים נוספים על מנת למנוע את הסיכון לפשיטות רגל רחבות היקף של עסקים קטנים ולאבטלה נרחבת של המונים.

 

"מיתון עמוק וממושך יותיר מאחוריו נזק כבד. פשיטות רגל של משקי בית ושל עסקים יפגעו בשיעור הצמיחה במשך שנים", אמר פאוול בנאום שהעביר אונליין בכנס של מכון פטרסון לכלכלה בינלאומית.

 

המסקנה היא ברורה, לשיטתו: "הממשל האמריקאי נדרש לעשות כל מה שניתן על מנת למנוע את התוצאות הללו, ולשם כך ייתכן שיידרשו צעדי מדיניות נוספים", אמר פאוול.

 

היו"ר הבהיר שגם הבנק המרכזי לא מתכוון להסתפק בצעדים שכבר ביצע – "הפד ימשיך להשתמש בכל הכלים הקיימים העומדים לרשותו עד לסיומה של המגיפה". פאוול נמנע עם זאת מלספק רמזים בדבר מהלכים אפשריים עתידיים של הבנק.

x