$
בורסת ת"א

יו"ר כלל והדירקטוריון שכרו אנשי יח"צ לטיפול במשבר מול המנכ"ל

דני נוה בחר את שירותיו של ליאור חורב, בעוד הדירקטורים בחרו באיש תקשורת אחר; הבודק החיצוני, השופט בדימוס דנציגר, יחקור את המעורבים במשבר הניהולי, החל מהימים הקרובים; יצוין כי לחברה יש משרד יח"צ משלה, שעובד עם המנכ"ל יורם נוה

גולן חזני 14:1313.05.20
דירקטוריון כלל ביטוח והיו"ר דני נוה שכרו את שירותיהם של אנשי יחסי ציבור לטיפול במשבר הדחת המנכ"ל: בעוד שנוה שכר את שירותיו של ליאור חורב, שכרו הדירקטורים האחרים, המהווים את ועדת הביקורת של החברה, את שירותיו של אלי דוידוביץ'.

 

העובדה שהדירקטורים בחרו באיש תקשורת נפרד מהיו"ר, עשויה להצביע על כך שהדירקטוריון לא בהכרח רואה עין בעין את הדברים יחד עם היו"ר.

 

דני נוה, יו"ר כלל דני נוה, יו"ר כלל צילום: עמית שעל

 

 

דני נוה קיים שיחה עם יורם נוה המנכ"ל אותו ניסה לשכנע להתפטר, ויזם גם את הפניה הטנטטיבית לרונן אגסי, שבינתיים הסיר את מועמדותו הבוקר להתמנות למנכ"ל, בלי להביא את הדברים לדיון בדירקטוריון. דני נוה טען כי נהג כך כדי לשמור על כבודו של המנכ"ל.

 

נראה כי הבדיקה של הבודק החיצוני, השופט בדימוס יורם דנציגר, היא שמכניסה את המעורבים ללחץ מסויים וגורמת להם להיערך להתרחשויות הבאות. דנציגר אמור לחקור את המעורבים החל מהימים הקרובים ולגבש דו"ח תוך כחודש.

 

יצויין כי לחברה יש משרד יח"צ משלה, גילאב. המשרד עובד עם הנהלת החברה, בראשותו של המנכ"ל יורם נוה, ולא עם הדירקטוריון.

 

מטעמו של דני נוה נמסר כי "הבחירה ביועצי תקשורת נפרדים לדירקטוריון וליו"ר נעשתה בתיאום, לאור החזית הרחבה שבה משמיץ המנכ"ל את שתי הישויות המשפטיות והצורך לתת מענה לחזית בה נדרש מיקוד רב ליו"ר. אין כאן ניגוד עניינים".

x