שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

בעקבות ההפסדים: מנכ"ל חברת הקנאביס BOL תמיר גדו הוזז מתפקידו

המלווים של BOL שהמירו לפני כשבוע את האשראי למניות הפכו לבעלי השליטה המרכזיים ופעלו מיידית להעברת גדו מהתפקיד; מיקי מנדלסון, נציג המשקיעה הגדולה עמיר שיווק: "התרכזות הניהול הייתה בעתידי וההווה הוזנח. נדאג לטפח ולנצל את הפוטנציאל שעד כה בוזבז"

צלי גרינברג 20:5412.05.20
תמיר גדו, שניסה להוביל את חברת הקנאביס הרפואי BOL פארמה לשווי של מיליארד דולר וכשל, הוזז מתפקידו כמנכ"ל החברה. את המהלך הובילו בעלי השליטה החדשים. גדו ישמש מעתה כאחראי הפארמה של החברה - גדו עדיין מחזיק ב-10% ממניות BOL.  

 

גדו כיהן כמנכ"ל BOL במשך 6.5 שנים והיה זה שהוביל את החברה לבניית אחד ממפעלי הקנאביס הגדולים בישראל ב-2018 ולהנפקה ראשונה של מניות חברת קנאביס ישראלית בבורסה צפון אמריקאית. את גדו יחליף באופן זמני הוגו גולדמן, מנהל הכספים של BOL. 

 

ההחלטה על ההדחה התקבלה לפני כשבוע, לאחר ש-4 המשקיעים העיקריים בחברה: עמיר שיווק הציבורית (29%), ליאון קופלר (15.9%), OurCrowd וגנדיר (8.1% יחד), המירו את 40 מיליון הדולר שהלוו לחברה ל-53% מהון המניות והפכו לבעלי הבית החדשים.

 

תמיר גדו מסר לכלכליסט, כי "תחת הנהגתי הפכה BOL מחברה של 12 עובדים לחברת הקנאביס הגדולה בישראל. הרגשתי שזה הזמן להתעסק יותר באסטרטגיה והחזון קדימה של החברה וביקשתי מהדירקטוריון להוריד הילוך מהניהול היומיומי ולהתעסק בניהול של ההזדמנויות העסקיות שיש לחברה בשווקים בארץ ובעולם בעיקר בתחום הפארמה וטכנולוגיות חדשות. זאת במטרה לשמור על הפער שלנו כמובילי התחום. אני אמשיך בתחברה גם בתפקיד זה וגם כחבר דירקטוריון".

 

מיקי מנדלסון, שכיהן כמנכ"ל עמיר שיווק ומשמש כמנהל פעילות הקנאביס שלה, אמר לכלכליסט, כי "התרכזות הניהול הייתה בכל מה שעתידי, וההווה הוזנח. אנחנו נדאג לעשות סדר מחדש בחברה ולטפח ולנצל את הפוטנציאל שלה, שעד כה בוזבז. אנו יוצאים לדרך חדשה והחברה תחזור להיות המובילה בישראל".

 

 

תמיר גדו תמיר גדו צילום: גדי קבלו

 

גורמים בתחום הקנאביס אמרו לכלכליסט, כי "החברה עברה התייעלות ולמרות זאת לא הצליחה להציג רווחים ב-2019, והדבר יקשה עליה הנפקה עתידית. התוצאות, בצירוף לכך שתמיר לא ידוע כאדם שקל לעבוד מולו, ככל הנראה הובילו את המשקיעים להזיזו מהתפקיד מייד עם כניסתם".

 

בפברואר השנה יצאה BOL לגיוס 35 מיליון דולר לפי שווי חברה של 225 מיליון דולר. בחודש יוני 2019 ניסתה לבצע הנפקה ראשונה (IPO) של מניותיה בבורסת טורנטו (TSX) לפי שווי של מיליארד דולר (אמריקאי).  לאחר שלא זכתה לביקושים הנדרשים בהנפקת המניות הראשונה היא הורידה את השווי לכ-827 מיליון דולר, ומשלא קיבלה ביקושים גם לשווי זה החליטה לוותר על ההנפקה והאשימה בכך את תנאי השוק ששררו אז. 

x