$
בורסת ת"א

פסגות פורש מנציגות האג"ח בדלק במחאה על דחיית האסיפה

בית ההשקעות דרש לקיים את ההצבעה ולהעמיד את החוב לפרעון מיידי אולם הנציגות והחליטה על דחיית האסיפה ביומיים לנוכח התקדמות במגעים בין הצדדים: "דחיית ההצבעה נותנת יד לגרירת רגליים והסחות הדעת של קבוצת דלק - בנסיבות אלה לא נותר לנו אלה להודיע על פרישה מהנציגות"

גולן חזני 17:5212.05.20

בית ההשקעות פסגות פורש מנציגות דלק במחאה נגד נאמני סדרות האג"חוההחלטה לדחות ביומיים  את ההצבעה על העמדת החוב של דלק לפירעון מיידי. "לא מקובלת עלינו הדרך שבה הנאמנים עובדים. הודענו לנאמנים שאנו מתנגדים לדחיית ההצבעה שנותנת יד לגרירת רגליים. לא נותרה לנו ברירה אלא לפרוש", אמרו גורמים המקורבים לפסגות.

 

פסגות דרשה לקיים את ההצבעה ולהעמיד את החוב לפרעון מיידי. בית ההשקעות ילין לפידות קקא למיצוי המו"מ מול דלק לנוכח ההתקדמות במגעים - עמדה שהתקבלה על ידי הנציגות במסגרת ההתקדמות, דלק הביעה נכונות להגדיל את המניות המשועבדות של דלק קידוחים למחזיקים ל-40%.

 

כך מסרה פסגות בהודעה על הפרישה: "בהמשך לדיונים בימים האחרונים ולאור הודעת החברה המפתיעה כי בכוונתה לשעבד יחידות השתתפות נוספות של דלק קידוחים לטובת הבנקים המלווים, פסגות הודיעה לנאמנים כי היא מתנגדת לדחיית ההצבעה להעמדת החוב לפירעון מידי. לדעת פסגות פעולה זו נותנת יד לגרירת רגליים והסחות הדעת של קבוצת דלק.  להפתעתנו, בניגוד לעמדתנו כחברי נציגות, הוחלט לדחות את ההצבעה. בהתאם להודעת פסגות, בנסיבות אלו, לא נותר לה ברירה אלא להודיע על פרישתה מהנציגות".

 

חברת פסגות מדגישה כי היא תמשיך לפעול לטובת עמיתי ולקוחות פסגות בכל הדרכים האפשריות העומדות לרשותה.

  

באקט של הרגע האחרון, לפני ההצבעה פנתה קבוצת דלק למחזיקי האג"ח שלה ולנאמן הרמטיק עם הצעה נוספת: ההתחייבות שנותנת דלק לא הוגשה לנציגות, ולא נעשית על דעתה, לאור העמדות הקיצוניות לטעמה של חברי הנציגות בעד העמדת החוב לפרעון מיידי. דלק מתחייבת לא לשעבד נכס כלשהו לבנקים ללא הודעה מראש לנאמני האג"ח 14 יום לפני הפעולה.

  

בנוסף, מתחייבת החברה ששום חברה בשליטתה, או היא עצמה, לא יקדימו תשלום כלשהו לנושה מסויים, אלא בהודעה מראש של 14 יום לנאמני האג"ח.הקבוצה גם חזרה על התחיבותה לגייס 400 מיליון שקל, 200 מיליון עד סוף מאי, 100 מיליון עד סוף יולי ו-100 מיליון נוספים עד סוף דצמבר. וכאן באה ההתחיבות המשמעותית ביותר של דלק: אם לא יגוייסו 300 מיליון שקל עד סוף יולי תהיה למחזיקים עילה להעמיד את החוב של החברה לפרעון מיידי. מדובר בכ-6 מיליארד שקל.

 

 

ראובן קפלן מנכ"ל פסגות ראובן קפלן מנכ"ל פסגות צילום: עמית שעל

 

 

x