$
בורסת ת"א

נדחתה ביומיים ההצבעה בקבוצת דלק - התקדמות במגעים בין דלק למחזיקים

הקבוצה הביעה נכונות להגדיל את המניות המשועבדות של דלק קידוחים ל-40% ולנוכח ההתקדמות במגעים החליטה הנציגות על דחיית האסיפה - פסגות היתה מעוניינת בקיום ההצבעה והעמדת החוב לפירעון מיידי; ילין לפידות תמך בדחיית ההבצעה לשם מיצוי המגעים עם הקבוצה

גולן חזני 16:5212.05.20

נדחתה ביומיים ההצבעה של מחזיקי האג"ח בדלק. זאת לאחר מו"מ אינטנסיבי בין קבוצת דלק לננציגות על מיתווה חיזוק הבטחונות החדש של דלק. לכלכליסט נודע כי בנציגות היתה מחלוקת קשה, כשפסגות ביקשה להעמיד את החוב לפרעון מיידי ולקיים את ההצבעה מיידית ובמועד. ומנגד ילין לפידות העדיף למצות את המו"מ מול דלק נוכח ההתקדמות במגעים וקרא לדחיית הההצבעה.  

 

במסגרת ההתקדמות, דלק הביעה נכונות להגדיל את המניות המשועבדות של דלק קידוחים למחזיקים ל-40%.

 

באקט של הרגע האחרון, לפני ההצבעה פנתה  קבוצת דלק למחזיקי האג"ח שלה ולנאמן הרמטיק עם הצעה נוספת: ההתחייבות שנותנת דלק לא הוגשה לנציגות, ולא נעשית על דעתה, לאור העמדות הקיצוניות לטעמה של חברי הנציגות בעד העמדת החוב לפרעון מיידי. דלק מתחייבת לא לשעבד נכס כלשהו לבנקים ללא הודעה מראש לנאמני האג"ח 14 יום לפני הפעולה.

 

בנוסף, מתחייבת החברה ששום חברה בשליטתה, או היא עצמה, לא יקדימו תשלום כלשהו לנושה מסויים, אלא בהודעה מראש של 14 יום לנאמני האג"ח.הקבוצה גם חזרה על התחיבותה לגייס 400 מיליון שקל, 200 מיליון עד סוף מאי, 100 מיליון עד סוף יולי ו-100 מיליון נוספים עד סוף דצמבר. וכאן באה ההתחיבות המשמעותית ביותר של דלק: אם לא יגוייסו 300 מיליון שקל עד סוף יולי תהיה למחזיקים עילה להעמיד את החוב של החברה לפרעון מיידי. מדובר בכ-6 מיליארד שקל. 

  

מנכ"ל קבוצת דלק עידן וולס ובעל השליטה יצחק תשובה מנכ"ל קבוצת דלק עידן וולס ובעל השליטה יצחק תשובה צילום: גיא אסיאג

 

x