$
בורסת ת"א

"מתווה הגיוס של דלק הוא ביזיון, גם כאן תשובה מתחכם"

מחזיק אג"ח גדול בקבוצת דלק מתח ביקורת על מתווה הגיוס של הקבוצה: "במקום לגייס 200 מיליון שקל מיידית בהנחה על מחיר השוק כמקובל, תשובה מגייס במניות פחות מחצי מהסכום"; הגיוס נכפה על יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, על ידי נציגות האג"ח

גולן חזני 09:5112.05.20

ביקורת קשה בקרב משקיעי קבוצת דלק ונושיה על מתווה הגיוס של החברה.

 

"גם בהנפקת מניות תשובה מתחכם. במקום לגייס 200 מיליון שקל מיידית, בהנחה על מחיר השוק כמקובל, הוא מגייס במניות פחות מחצי מהסכום והשאר 'על העץ' - אופציות שרק אם ימומשו למניות יכניסו כסף לחברה. זה ביזיון. בדיחה עצובה", אמר מחזיק אג"ח גדול לכלכליסט בהתייחס ליצחק תשובה, בעל השליטה בדלק. מחזיקים נוספים מתחו ביקורת על המתווה. הגיוס נכפה על תשובה בידי נציגות האג"ח.

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק צילום: קבוצת דלק

 

 

 

הבורסה לניירות ערך פרסמה הבוקר (ג') את מתווה גיוס ההון של קבוצת דלק. כפי שפורסם בכלכליסט, הגישה החברה טיוטת תשקיף לרשות ולבורסה לאישור הנפקת המניות. עם זאת, לא מדובר באישור של הרשות לני"ע, אלא רק אישור דירקטוריון הבורסה למבנה ההנפקה.

 

ההנפקה תכלול מניות אבל גם שלוש סדרות של אופציות. התמורה המיידית מהנפקת המניות תעמוד על 89-40 מיליון שקל, סכום שהוא נמוך יותר מההסכמות עם מחזיקי האג"ח של החברה. עם זאת, התמורה ממימוש האופציות היא בין 69 ל-152 מיליון שקל, אולם מדובר בתמורה עתידית.

 

ההודעה יוצאת ביום ההצבעה של מחזיקי האג"ח בשבע סדרות על העמדת החוב של 6 מיליארד שקל לפרעון מיידי.

x