$
שווקי חו"ל

אמזון בוחנת רכישת AMC - רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם

הדיילי מייל דיוווח כי ענקית הסחר האמריקאית ניהלה מגעים עם גורמים בקבוצת AMC - לא ידוע האם השיחות נמשכות ומהו הסיכוי לביצוע העסקה; רשת בתי הקולנוע נקלעה לסחרור והגיעה לסף פשיטת רגל בעקבות מגיפת הקורונה וסגירת בתי הקולנוע ברחבי העולם - אמזון מפיקה בעצמה סרטים ורכישת הרשת עשויה להעניק דחיפה לסרטים אלה

שירות כלכליסט 15:0411.05.20

האם אמזון בדרך לשליטה על רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם? מניית רשת AMC Entertainment קופצת ב-30% בטרום המסחר בניו יורק לאחר שהדיילי מייל דיווח שאמזון הביע עניין ברכישת קבוצת הקולנוע הענקית (הבעלים של רשתות AMC ואודיאון). 

לפי הדיווח שהתבסס על אנשים המעורבים בנושא,  קבוצת AMC ניהלה מגעים עם ענקית המסחר המקוון בנוגע לרכישה אפשרית אך לא ברור אם המשא ומתן עדיין נמשך ומהו הסיכוי הממשי לעסקה.

 

קבוצת AMC הפסידה סכומי עתק בחודשים האחרונים בעקבות סגירת בתי הקולנוע, והחשש למכה הרסנית עוד יותר נובע גם  מסימני השאלה לגבי ההתנהלות בתקופה שלאחר המגיפה (מניית AMC איבדה 43% מתחילת השנה, כמעט כל הירידה נרשמה בתקופת הפגיעה של הקורונה בארה"ב).

 

ההפסדים הנרחבים גררו את AMC לסף פשיטת רגל, מה שהופך אותה ליעד נחשק לרכישה. אמזון שכבר מפיקה סרטים בעצמה עדיין לא נכנסה לתחום של בתי הקולנוע. "להערכתנו בעלות על בתי קולנוע תספק לאמזון מקור הכנסה נוסף מהסרטים שלה וכן כלי שיווקי אטרקטיבי להשגת מנויים נוספים שייחשפו לסרטים שהיא מפיקה", הגיב על הדיווח האנליסט אריק וולד מ-B. Riley FBR.

 

 

 צילום: בלומברג

 

x