$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

משה ברקת על פרשת כלל: "לא החלטתי מי הטוב ומי הרע"

ראש רשות שוק ההון אישר לכנס את דירקטוריון החברה בטרם סיום הבדיקה של השופט בדימוס יורם דנציגר. "אם בדירקטוריון חושבים שהבדיקה מיותרת, שיהיו בריאים; אם הם חושבים שהם יכולים לקבל החלטות עוד לפני ההחלטה שלו, זכותם. השאלה היא איך אנחנו נגיב"

גולן חזני 08:5711.05.20

הבודק שייבחר לבחון את התהליכים בכלל ביטוח יהיה השופט בדימוס יורם דנציגר. עוד נודע לכלכליסט, כי ראש רשות שוק ההון משה ברקת אישר לכנס את דירקטוריון כלל ביטוח בטרם סיום הבדיקה. "לא החלטתי מי הטוב ומי הרע. אני בודק את התקינות של התהליכים. אני רוצה שתיעשה בדיקה אובייקטיבית לעומק", אמר ברקת ל"כלכליסט".

 

משה ברקת משה ברקת צילום: דוברות האוצר

 

האם בכוונתך להתערב בעבודת הדירקטוריון?

"דירקטוריון הוא סוברני להחליט אבל לא סוברני להטות את דעתו או עמדתו לפי גחמה של מישהו, אם זה בעל שליטה או גורם אחר. ברגע שהוא עושה את זה אני צריך לתהות על ההתנהלות שלו".

 

מה לא נעשה כמו שצריך?

"כל הנקודות בשני המכתבים ייבדקו".

 

האם תבדקו מעורבות של בעלי המניות?

"נבדוק את כל הטענות שעלו".

 

איך אתה רואה את המעורבות של בעלי המניות בנושא המנכ"ל ובעבודת החברה בכלל?

"בעלי מניות לא צריכים להתערב. יש להם דרך אחת להתערב: באסיפות הכלליות. נקודה".

 

היו"ר דני נוה מודה שנפגש עם לפידות וארקין, אך טוען שזו חובתו.

"לא אתייחס לזה כרגע".

 

האם הבודק יבדוק רק את התהליך או גם את נכונות הפיטורים?

"לא אני ולא הוא נחליף את התהליך קבלת החלטות של הדירקטוריון. כמובן שיכול להיות גורם אחר שהדירקטוריון רוצה להתייעץ עם מישהו, ולקבל חוות דעת חיצונית. זו זכותו".

 

ומה יקרה אחרי הדו"ח?

"החברה הבוחנת תקבל דו"ח ותחליט מה לעשות. אם החברה תחליט נכון — אז הכל בסדר. אם נחשוב שהדירקטוריון לא ממלא אחרי החובות שלו נדאג שימלא. אם יש שגיאות שהמנכ"ל עשה נביא גם אותן בחשבון".

 

איפשרת לדירקטוריון להתכנס בינתיים?

"ברור. בסה"כ אמרתי לו יום וחצי לעכב. עשיתי את הבדיקות שלי. אנשי הרשות דיברו עם הדירקטורים באופן פרטי, ועכשיו אפשר לכנס אותו"..

 

הדירקטוריון יכול לפטר את המנכ"ל עוד לפני סיום עבודת הבודק?

"דירקטוריון יכול להתנהל כמו דירקטוריון. אם הם חושבים שהבדיקה של הבודק מיותרת, שיהיו בריאים. אם הדירקטוריון חושב שיכול לקבל החלטות עוד לפני ההחלטה, זכותו. איך אנחנו נגיב על ההחלטה - זו שאלה אחרת".

x