$
שווקי חו"ל

נחשף בכלכליסט

איילה פארמה גייסה 55 מיליון דולר בהנפקת מניות בנאסד"ק

זאת לפי שווי של 187 מיליון דולר אחרי הכסף; החתמים בהנפקה, סיטי ג'פריס ואופנהיימר, קיבלו אופציה לרכוש 500 אלף מניות מהחברה, מה שיזרים לקופתה 7.5 מיליון דולר נוספים אם תמומש

גולן חזני 22:1510.05.20
חברת איילה פארמה (AYLA) הצליחה לגייס שלשום (ו') 55 מיליון דולר בהנפקת מניות בנאסד"ק, וזאת לפי שווי של 187 מיליון שקל דולר אחרי הכסף. החברה הגיעה לשווי 182 מיליון דולר בסיום יום המסחר הראשון. היציאה להנפקה נחשפה לראשונה בכלכליסט.

 

החתמים בהנפקה, סיטי ג'פריס ואופנהיימר, קיבלו אופציה שניתנת למימוש תוך 30 יום לרכוש 500 אלף מניות מהחברה, כלומר 15% מההנפקה, במחיר ההנפקה. מימוש של האופציה יזרים לקופתה של איילה סכום נוסף של 7.5 מיליון דולר.

 

המנכ"לית רוני ממלוק המנכ"לית רוני ממלוק צילום: מיקי נועם אלון

 

המשקיע הבולט בחברה הוא מריוס נכט באמצעות קרן אימון, משקיעים אחרים הם הקרנות IBF ,SBI וחברת הביטוח הראל. החברה הוקמה על ידי משקיעיה על בסיס קניין רוחני שהגיע במקור מחברת בריסטול מיירס סקוויב (BMS), והיא מנוהלת על ידי ד"ר רוני ממלוק והיו"ר פרופ' דיוויד סידרנסקי, שהוא גם שותף בקרן IBF.

 

החברה פועלת בתחום החם של אונקולוגיה מדייקת - כלומר, תרופות למחלות סרטן שמבוססות על מידע הנוגע למבנה הגנטי של החולה ונתונים על הקשר בין מבנה גנטי מסוים לסבירות שהחולה יגיב למנגנון הפעולה של התרופה.

x