שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הרשויות אוסרות על טסלה לפתוח מחדש את המפעל במפרץ סן פרנסיסקו

זאת לאחר שהמנכ"ל והבעלים אילון מאסק מסר לעובדים שלשום כי המפעל, שנסגר במסגרת תקנות הקורונה, אמור להיפתח מחדש במתכונת חלקית; עם זאת, הרשויות בקליפורניה הבהירו כי מחוז אלמדה, בו נמצא המפעל, צפוי להישאר בסגר עד סוף החודש

שירות כלכליסט 10:1909.05.20

"אסור לטסלה לפתוח מחדש" את מפעל המכוניות שלה באזור מפרץ סן פרנסיסקו, כך מסרה סוכנות הבריאות המקומית אתמול (ו'). המפעל נסגר במסגרת הצעדים למאבק בהתפשטות הקורונה בארה"ב.

 

 

 

הדברים נאמרו לאחר שהבעלים והמנכ"ל של טסלה אילון מאסק אמר לעובדים ביום חמישי בערב שייצור בהיקף מוגבל מתוכנן להתחיל מחדש במפעל בפרמונט, שהוא מפעל כלי הרכב היחיד של טסלה בארה"ב. מושל קליפורניה גווין ניוסום אמר ביום חמישי שלמפעלים ברחבי המדינה יותר להיפתח מחדש, אך מחוז אלמדה, בו ממוקם המפעל, צפוי להישאר בהסגר עד סוף חודש מאי.

 

אילון מאסק אילון מאסק צילום: רויטרס

 

דובר של מחוז אלמדה התייחס לדברים, ולעובדה שהסגר הקורונה מתיר רק לעסקים חיוניים להיות פתוחים: "טסלה יודעת שהיא לא עומדת בהגדרות האלה, ושאסור לה לפתוח את המפעל".

 

מה דעתך על מניית TESLA INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
58% 14% 28%

אריקה פאן, פקידת מערכת הבריאות של המחוז, אמרה אתמול שהתקיימו דיונים רבים עם החברה, ושהומלץ לה להמתין לפחות שבוע נוסף במהלכו יתבצע מעקב אחרי שיעורי התחלואה, ויידונו דרכים בטוחות להחזרת הייצור. היא כינתה את הדיונים סביב טסלה "נושא בוער".

 

ייצור כלי רכב אינו מותר תחת תקנות הקורונה, על פי צו החירום של מחוז אלמדה. מאסק הוא מבקר קולני של תנאי ההסגר וההישארות בבית, וכינה אותם "איום רציני" לעסקים בארה"ב, ו"לא חוקתיים".

 

במסמך פנימי של טסלה שהגיע לידי רויטרס נכתב שהחל מאתמול אמורות היו לחזור פעולות ייצור מוגבלות במפעל בפרמונט, במשמרות מאוישות ב-30%. "המפעלים שלנו בנבאדה וניו יורק החלו גם הם לחזור לפעילות מוגבלת, כפי שמאושר ע"י המדינות בהן הם נמצאים", כך לפי המסמך. עם זאת, מאסק אמר שעובדים שעדיין לא מרגישים בנוח לחזור לעבודה, אינם מחויבים לעשות זאת.

x