$
בורסת ת"א

עסקת קל אוטו בדרך לסגירה - עם 180 מיליון שקל תספורת

כך עולה מהדיווח של קבוצת קרסו לבורסה. יבואנית רנו וניסאן צפויה להשלים את העסקה לרכישת החברה בשבוע הבא. בסוף 2019 דווח שהיקף העסקה - 1.4 מיליארד שקל

תומר הדר 08:4608.05.20

העסקה למכירת קל אוטו לקבוצת קרסו, יבואנית רנו וניסאן צפויה להיסגר בשבוע הבא לאחר "תספורת" של 180 מיליון שקל - כך מדווחת החברה לבורסה.

 

 

בשלהי 2019 הודיעה קבוצת קרסו על העסקה שבמסגרתה תכסה קבוצת קרסו על חובותיה של קל אוטו שבבעלות שמוליק ואלה קליין בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל.

 

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט"- קבוצת קרסו קיבלה מבנק הפועלים ומבנק לאומי תספורת של 120 מיליון שקל, ואולם בשלהי החודש שעבר הודיעה החברה כי היקף התספורת עלה ל-182 מיליון שקל.

 

מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ צילום: עמית שעל

 

 

מה דעתך על מניית קרסו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

להערכת גורמים בענף הרכב, בנק מזרחי שעד כה סירב להעניק לקבוצת קרסו תספורת - לנוכח מידת חשיפתו הנמוכה לקבוצה - אחראי על חלק מהגדלת התספורת.

 

מעבר לכך, הדיווח שמפרסמת קבוצת קרסו השבוע חושף כי משפחת קליין, בעליה של החברה, הזרימו הון נוסף בהיקף של שבעה מיליון שקל. לדברי גורמים המקורבים לעסקה, עד אפריל סירבו נציגי משפחת קליין (המחזיקה בנדל"ן, כולל בניין שנרכש לאחרונה בתל אביב המשמש בעיקר לצרכי תיירות) להזרים הון לטובת העסקה, אך לנוכח קשיים במימוש העסקה הסכימו לבצע את ההזרמה.

 

קל אוטו עצמה עברה במהלך החודשים האחרונים תהליכי צמצום אגרסיביים כדי להכינה למכירה. מעבר לכך, גם משבר הקורונה שלח עובדים רבים בחברה לחל"ת, כך שבפועל המשך קיומה של החברה תלוי בביצוע העסקה, שכן בלי הרכישה על ידי קבוצת קרסו לא תוכל החברה להשיג מימון להמשך פעילותה על ידי הבנקים.

x