$
בורסת ת"א

ג'נריישן קפיטל במו"מ לרכישת תחנות הכוח של דלק ישראל

ג'נריישן, בעלת השליטה ברפק אנרגיה, מעוניינת לרכוש את שתי תחנות כוח של דלק ישראל באשקלון ואת מתקן ההתפלה שורק

ליאור גוטמן 12:4407.05.20

ג'נריישן קפיטל, בעלת השליטה ברפק אנרגיה, הודיעה היום (ה') כי היא מנהלת מו"מ לרכישת תחנות הכוח של דלק ישראל. מדובר בשתי תחנות כוח באשקלון ובמתקן ההתפלה שורק. 

 

כפי שפורסם בכלכליסט, דלק העמידה את הנכסים למכירה כדי להגדיל את קופת המזומנים שלה ולצמצם בכמה שניתן את ההתחייבויות הקבוצה לקראת אפשרות של הסדר חוב.

 

תחנת הכוח בשורק הוקמה במסגרת הסכם BOT (בנה, הפעל והחזר למדינה לאחר 25 שנה) של מתקן ההתפלה בשורק. התחנה פועלת מספטמבר 2017, ומחצית מתפוקתה מיועדת למתקן עצמו והיתרה נמכרת ללקוחות פרטיים או למערכת הארצית של חברת החשמל. תקופת ההפעלה תסתיים במאי 2037, ולתחנה רישיונות לייצור ואספקה של כ־140 מגה־ואט.

 

גם התחנה באשקלון הוקמה בהסכם BOT של מתקן ההתפלה שם. היא החלה לפעול בינואר 2008, ומרבית תפוקתה מיועדת לצורכי המתקן עצמו. ההסכם לגביה תקף עד קיץ 2027, וגם לה רישיונות ייצור ואספקה קבועים של כ־87 מגה־ואט. . ככל הידוע דלק מבקשת על שני הנכסים מעל לחצי מיליארד שקל, אולם עד היום אף מו"מ לא הבשיל לכדי עסקה.

 

ג'נריישן קפיטל, היא קרן השקעה בתשתיות ואנרגיהו היא מצטרפת למרוץ הרכישה מול חברת האנרגיה OPC שבשליטת עידן עופר (69.75% באמצעות קנון שבשליטתו), וקרן התשתיות אלומה בניהול אורי יוגב. 

 

 

ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי ג'נריישן קפיטל ארז בלשה ויוסי זינגר, מייסדי ג'נריישן קפיטל

x