$
שווקי חו"ל

ביונד מיט הכתה את התחזיות - ההכנסות קפצו ב-141%

יצרנית תחליפי הבשר שהונפקה בנאסד"ק לפני שנה מסכמת את הרבעון הראשון עם הכנסות של 97 מיליון דולר ורווח של 3 סנט למניה - צפי האנליסטים עמד על הכנסות של 88.8 מיליון דולר והפסד של 7 סנט למניה

שירות כלכליסט 11:0406.05.20

ביונד מיט מסכם רבעון מרשים עם צמיחה של עשרות אחוזים במכירות ומעבר לרווח בשורה התחתונה - בשניהם התעלתה מהותית על תחזיות האנליסטים.

 

יצרנית תחליפי הבשר רשמה ברבעון הראשון רווח של 1.8 מיליון דולר או 3 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 6.6 מיליון דולר או של 95 סנט למניה ברבעון המקביל. צפי האנליסטים עמד על הפסד של 7 סנט למניה.  

ההכנסות זינקו ל-97.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-40.2 מיליון דולר ברבעון המקביל, קפיצה של 141%. גם שורת ההתכנסות התעלתה מהותית על הצפי בשוק שעמד על 88.8 מיליון דולר.

 

מניית ביונד מיט זינקה כמעט פי 4 מאז הונפקה בנאסד"ק לפני שנה בדיוק, בחודש מאי 2019, במחיר של 25 דולר - ב-12 החודשים האחרונים התחזקה המניהב-26.5%, בעוד שמדד S&P 500 נחלש בתקופה זו ב-0.5%. בחודש האחרון קפצה המניה ב-44% בחודש האחרון (מתחילת השנה עומדת המניה על פלוס 32%), היא נסחרת כיום בשווי שוק של 6.1 מיליארד דולר.

 

"התוצאות מאששות את המשך העוצמה של התנועה למזון מהצומח והן סייעו לנו לפצות על האתגרים חסרי התקדים עמם התמודדה החברה בעקבות התפרצות מגיפה הקורונה" - כך אמר מנכ"ל ביונד מיט אית'ן בראון עם פרסום הדוחות. האתגרים אליהם התייחס בראון כללו סגירה של שורת רשתות המוכרות את מוצרי החברה, בהן מקדונלד'ס, דל טאקו ודאנקן. בה בעת, בראון הוסיף כי המחסור בבשר בשל סגירת המפעלים של היצרניות הגדולות, ביניהן טייסון ו-JBS מספק הזדמנויות לחברה להתרחב ולהגיע לקהלים חדשים.

 

חוסר הוודאות בטווח הקרוב בשל משבר הקורונה גרם לכך שבחברה החליטו לסגת מהתחזית לשנה כולה. בכל זאת, בחברה דווקא מעריכים כי יספקו תוצאות טובות גם ברבעון השני, זאת בעקבות פתיחתם מחדש של קרוב ל-4,200 סניפי סטארבקס בסין.

 

בראון מסר עוד כי החברה מתכוונת למנף שיתופי פעולה עם ספורטאים כמו שחקני הכדורסל קיירי אירווינג וכריס פול וגולשת הסקי לינדזי וון כדי להדגיש את היתרונות הבריאותיים של המוצרים. 

 

 צילום: MIKE BLAKE

 

x