$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

צבי ויליגר הוציא צו עיקול לנכסיו של שולם לפידות

הצו הוצא לאחר שלא הועבר לויליגר תשלום ריבית על הלוואת גישור שהעניק ללפידות; לפידות שוהה מזה כחודש בארגנטינה, לאחר שטס לבקר את הוריו ונאלץ להישאר במדינה בשל הסגר שהוטל בה

צלי גרינברג 07:3506.05.20
השלד הבורסאי נקסט ג'ן, הנסחר בבורסה בתל אביב, דיווח אתמול בלילה (ג'), כי לפני כשבוע קיבלה החברה לידיה צו עיקול כספים זמני כנגד שולם לפידות, יו"ר החברה, עבור כספים או נכסים שיועברו או מוחזקים על ידה.

 

צו העיקול בוקש על ידי צבי ויליגר, בעל שליטה ויו"ר וילי פוד השקעות הציבורית, בשל אי תשלום ריבית על הלוואת גישור לטווח קצר שנטל ממנו לפידות בסוף 2019, והיה אמור להגיע לידיו בסוף אפריל השנה. כך נודע לכלכליסט.

 

לפידות טס לארגנטינה בסוף מרץ השנה כדי לבקר את הוריו במדינה ולחגוג עימם את חג הפסח, כבכל שנה, אך נאלץ להישאר בה לאחר שהמדינה החליטה אז על סגר כללי של שבועיים, אותו האריכה וממשיכה להאריך גם כיום.

 

גורמים המקורבים ללפידות אמרו לכלכליסט כי הוא אינו יכול לשחרר את הכספים ללא נוכחותו בארץ, וכי כבר עם הודעת הרשויות בארגנטינה על הסגר במרץ האחרון, הוא ביקש מויליגר דחייה של כחודש בתשלום הריבית, וכי עורכי הדין של הצדדים ניהלו בדיונים בנושא. אותם גורמים מוסרים עוד, כי צו העיקול הפתיע את הגורמים המתדיינים משני הצדדים, וכי הדברים נמצאים כיום תחת מסגרת של הסדרה, וכי בימים הקרובים צפויים ויליגר ולפידות להגיע להסדר.

 

שולם לפידות שולם לפידות צילום: אוראל כהן

 

 

ויליגר ניסה לפני מספר חודשים לרכוש את אחזקותיו של אדוארדו אלשטיין, בעליה של אי די בי, ברשת הקמעונאות שופרסל המוחזקת על ידו באמצעות דיסקונט השקעות, ונפגש לטובת כך עם גורמים בסביבתו של אלשטיין, בהם גם לפידות.

 

לפידות כיהן עד לפני כ-7 חודשים כמנכ"ל קבוצת אי.די.בי, ולפני כ-3 שבועות מונה לתפקיד יו"ר השלד הבורסאי נקסט ג'ן, אשר בוחן מיזוג עם חברה פרטית בשם סנטק, המפתחת טכנולוגיה לזיהוי תרכובות כימיות, ופועלת ליצירת "דיגיטציה של חוש הריח".

 

סנטק מנוהלת בידי סטיבן בריימסטר, יהודי ממוצא אוסטרלי שהיה ממייסדי חברת שיתוף הקבצים "קאזה", והוא ומשפחתו היו בין המשקיעים הראשונים בחברת סקייפ. מניות סנטק מוחזקות בידי בריימסטר, לפידות ויניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות, שנרכש לאחרונה בידי הפניקס. נקסט ג'ן חתמה בינואר על מיזוג עם חברת הקנאביס מוניטין של ויצמן שירי, אבל המיזוג בוטל על ידי שירי מ"נסיבות אישיות". כיום היא עדין נשלטת על ידי חברת קפיטל פוינט (33.51%).

 

x