ביטקוין

סין מתחילה להפעיל מטבע דיגיטלי רשמי שיוצמד ליואן

ה-e-RMB יהיה בשימוש בשנזן, סוג'ואו, צ'נגדו ואזור שיונג'אן בדרום בייג'ינג וכן באזורים שבהם יתקיימו חלק מהתחרויות באולימפיאדת החורף שתתקיים בעיר ב-2022. חלק מעובדי הציבור יקבלו משכורות במטבע הדיגיטלי כבר ממאי

שירות כלכליסט 10:2905.05.20
סין משיקה מטבע דיגיטלי רשמי. התכנית תצא לפועל בשלב הראשוני כניסוי בארבע ערים גדולות החל מהשבוע הבא, כך דווח בתקשורת המקומית. ההשקה מגיעה לאחר שבחודשים האחרונים הבנק המרכזי של סין הגביר את המאמצים לפיתוח המטבע, e-RMB, שיהיה המטבע הדיגיטלי הראשון שמפעילה מדינה גדולה.

 

 

 

לפי הדיווחים, המטבע יהיה בשימוש בשנזן, סוג'ואו, צ'נגדו ואזור חדש בדרום בייג'ינג בשם שיונג'אן (Xiong’an) והאזורים שבהם יתקיימו חלק מהתחרויות באולימפיאדת החורף שתתקיים בעיר ב-2022.

 

 

e-RMB - המטבע הדיגיטלי הרשמי של סין e-RMB - המטבע הדיגיטלי הרשמי של סין צילום: גטי

 

לפי העיתון "צ'יינה דיילי", המטבע הוטמע באופן רשמי במערכות המוניטאריות של הערים הללו, כשחלק מעובדי הציבור יקבלו משכורות החל מחודש מאי במטבע הדיגיטלי. כמו כן, המטבע ישמש למימון תחבורה בסוג'ואו, בבייג'ינג ישמש בעיקר למזון וקניות קמעונאיות.

 

לפי חלק מהדיווחים בסין רשתות כמו מקדונלד'ס וסטארבקס הסכימו לקחת חלק בפיילוט, אולם סטארבקס כבר הכחישו את הדיווחים.

 

המטבע החדש יוצמד ליואן

 

פלטפורמות תשלומים דיגיטליות כבר נפוצות למדי בסין, בראשן עליפיי שבבעלות אנט פייננשל של עליפיי ו- WeChat Pay של טנסנט, אך הן לא מחליפות את המטבע הקיים.

 

לדבריו של שו יואן, חוקר במכון לפיתוח לאומי באוניברסיטת פקין, מכיוון שעסקאות במזומן אינן מתועדות והנתונים מפלטפורמות התשלומים הקיימות אינם מרוכזים במקום אחד, הבנק המרכזי לא מצליח לנטר את תזרים המזומנים בזמן אמת. "אין הרבה שינוי מנקודת המבט של המשתמשים, אך מבחינת הפיקוח של הבנק המרכזי, צורות עתידיות של מימון, תשלומים, ניהול עסקי וחברתי וכן הלאה, זה הדבר הגדול ביותר אי פעם".

 

המטבע הדיגיטלי החדש שיוצמד ליואן נמצא בשלבי פיתוח כבר כמה שנים, אך באוגוסט הכריז הבנק המרכזי כי הוא "כמעט מוכן".

x