$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דרמה בצמרת כלל: דני נווה ולפידות פועלים למינוי רונן אגסי למנכ"ל

דירקטוריון כלל צפוי לדון בקרוב בהחלפתו של המנכ"ל יורם נווה ומינויו של רונן אגסי במקומו; לכלכליסט נודע כי דני נווה, יו"ר הדירקטוריון, מוביל את המהלך; למהלך שותפים גם בעלי המניות הגדולים בחברה, איל לפידות ומורי ארקין

גולן חזני 19:3904.05.20
דירקטוריון כלל צפוי לדון בקרוב בהחלפתו של המנכ"ל יורם נווה ומינויו של רונן אגסי במקומו. לכלכליסט נודע כי דני נווה, יו"ר הדירקטוריון, מוביל את המהלך.

 

למהלך שותפים גם בעלי המניות הגדולים בחברה, איל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי ומנכ"ל הפניקס לשעבר (4.1%), ומורי ארקין (6.8%). יורם נווה מונה לתפקיד המנכ"ל לפני כשנתיים ביוני 2018, כשהועדף על פני ענת לוין. עם זאת, כבר אז פנה דני נווה לרונן אגסי והציע לו את התפקיד. אגסי דחה את ההצעה מאחר שרק שנה וחצי קודם לכן הובא ללאומי ע"י המנכ"לית רקפת רוסק עמינח, מהראל, שם שימש כמנכ"ל חברת האחזקות הראל השקעות.

 

 

רונן אגסי רונן אגסי צילום: מיה כרמי- דרור

 

מאז ינואר 2017 משמש אגסי כראש חטיבת שוקי הון בלאומי ויו"ר לאומי פרטנרס. נווה יצר קשר מחודש עם אגסי שהסכים הפעם להתמנות. הוא זוכה לתמיכה של מרבית הדירקטורים בכלל ביטוח.

 

יורם נווה שימש עד למינויו, כמשנה למנכ"ל וראש חטיבת משאבי אנוש. למרות מאמצים גדולים לא הצליח להעלות את כלל ביטוח למגמת צמיחה. עם זאת, הוא זכה לאהדה בקרב העובדים ופעל בשיתוף פעולה יחסית עם הוועד.

 

החברה דיווחה בחודש מרץ כי תרשום הפסד של 600 מיליון שקל ברבעון הראשון בתיק הנוסטרו שלה בשל אירועי הקורונה, ותיק הנכסים המנוהלים שלה ירד ל-200 מיליון שקל.

x