$
בורסת ת"א

קנון של עידן עופר מוכרת נתח נוסף של 12% בקורוס תמורת 237 מיליון דולר

בכך משלימה קנון מכירה של 38% ביצרנית הרכב הסינית והיא יורדת לאחזקה של 12% - שגם אותה היא צפויה למכור בהמשך, בהתאם לאופציית מכר שניתנה לה; בעלת השליטה בקורוס, קבוצת באנונג, תעלה בעקבות העסקה לאחזקה של 63%

צלי גרינברג 19:2430.04.20
חברת האחזקות קנון הולדינס, הנמצאת בשליטת עידן עופר השלימה מכירת נתח של 12% מחברת הרכב הסינית קורוס (Qoros) תמורת 237 מיליון דולר - ההודעה על העסקה יצא לצד פרסום הדוחות הכספיים של קנון. המניה הגיבה היום לדיווחים בזינוק של 18% בבורסה בת"א.

 

גורמים בשוק ההון אמרו לכלכליסט, כי "הוצאה של כספים מסין בעיתוי הקורונה אינה עניין של מה בכך. אסור לשכוח שאנליסטים טענו ששווי האחזקה של קנון בקורוס מגיעה למינוס 300 מיליון דולר, ועם זאת, עד עתה, קנון כבר הכניסה מההשקעה כחצי מיליארד דולר, ויש לה אופציה מחייבת למכירת המניות הנותרות בכרבע מיליארד דולר נוספים. לולא קשריו ומעמדו של עידן עופר בסין, העסקה לא הייתה נסגרת בעיתוי כה בעייתי כמו משבר הקורונה".

 

ביחד עם העסקה הנוכחית משלימה קנון מכירה של 38% מהון המניות של בקורוס לקבוצת Baoneng, הנמצאת בבעלות המיליארד הסיני יאו זנהואה - באנונג רכשה את השליטה (51%) בחברת הרכב בדצמבר 2017 תמורת 977 מיליון דולר. אז קנון מכרה 26% מהון מניותיה בקורוס תמורת כ-250 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית קנון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יתרת הכסף ששולם עבור השליטה בחברה הועבר לכיסוי חובותיה של קורוס, ולרכישת 25% ממניות שותפתה של קנון לאחזקות בקורוס – Chery, יצרנית המכוניות הסינית. העסקה שדווחה היום מעלה את אחזקות באוננג בקורוס ל-63%, Chery ממשיכה להחזיק ב-25%, וקנון הולדינגס יורדת לאחזקה של 12%. קנון מחזיקה באופציית מכר (PUT) מחייבת לבאוננג בנוגע לאחזקה הנותרת עד לשנת 2023. 

 

האחזקה העיקרית של קנון הייתה ונשארה חברת האנרגיה הציבורית או פי סי אנרגיה (70%), הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 3.8 מיליארד שקל. או פי סי סיימה את שנת 209 עם עלייה של 2.7% בהכנסות ל-373 מיליון שקל, ועלייה של 30.7% ברווח הנקי ל-34 מיליון שקל.

 

 

עידן עופר עידן עופר צילומים: בלומברג

x