$
בורסת ת"א

יהודה שנהב תובע את ישראמקו על הסתרת מידע

ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שאת העתירה הגישה חברת אולייר תעשיות, שנשלטת על ידי ד"ר יהודה שנהב, שמחזיק בחלק מיחידות ההשתתפות של ישראמקו; מדובר בתביעה ייצוגית, בטענה של הסתרת פרטים לכאורה מצד ישראמקו בעסקת מכירת הגז לדולפינוס המצרית

ליאור גוטמן 08:0730.04.20

שותפות ישראמקו פרסמה ביום שני, ערב יום הזיכרון, דיווח לקוני בדבר בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגדה, בטענה של הסתרת פרטים לכאורה בעסקת מכירת הגז לדולפינוס המצרית. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שאת העתירה הגישה חברת אולייר תעשיות, שנשלטת על ידי ד"ר יהודה שנהב, אחד הפעילים המוכרים בשוק ההון שהיה מעורב בעבר בשורת עסקאות, שמחזיק בחלק מיחידות ההשתתפות של ישראמקו.

 

מה דעתך על מניית ישראמקו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כפי שפורסם ב"כלכליסט", שותפויות הגז תמר ולווייתן כללו סעיף בחוזה היצוא למצרים, שתלוי במחירי הנפט. חברת דולפינוס המצרית התחייבה לרכוש כמות שנתית מינימלית, כאשר בחוזה נקבע ש"דולפינוס תקטין את הכמות השנתית המינימלית, בשנה שבה המחיר היומי הממוצע של מחיר הנפט מסוג ברנט יירד מתחת ל־50 דולר לחבית, כך שכמות זו תעמוד על 50% מהכמות החוזית השנתית".

 

 

קובי מימון, בעל השליטה בישראמקו קובי מימון, בעל השליטה בישראמקו צילום: אלבטרוס, אוראל כהן

 

המדידה היא לאורך השנה כולה, אולם מאז 5 במרץ ירד מחיר החבית הרבה מתחת ל־50 דולר. כדי לפצות על כך, ולהגיע לממוצע שנתי של 50 דולר לחבית, שותפויות הגז צריכות לקוות שבמהלך המחצית השנייה של 2020 יעלה מחיר החבית באופן משמעותי ויישאר ברף הגבוה (70-60 דולר) למשך לפחות חודשיים, מצב שנראה לא סביר.

 

לטענת העותרים, שמיוצגים על ידי עו"ד ליאור להב ממשרד עו"ד כצנלסון־להב, המידע האמור לא היה חשוף למשקיעים, ולכן יום למחרת גילויו צנחה יחידת ההשתתפות של ישראמקו בכ־6%. כך שהנזק שנגרם לעותרים ולמי שהם מייצגים מגיע לכ־98 מיליון שקל.

 

מישראמקו נמסר בתגובה ש"השותפות לומדת, בסיוע יועציה המשפטיים, את כתב התביעה והבקשה לאישורה כייצוגית ותגיב בהתאם. מעיון ראשוני, השותפות דוחה את הטענות שעולות מהתביעה ומבקשת האישור כייצוגית ומדגישה כי דיווחי השותפות נעשו, נעשים וייעשו בהתאם לדין".

x