$
שווקי חו"ל

הרווח של ענקית האנרגיה BP צלל ב-67% ברבעון הראשון

חברת הנפט והגז בריטיש פטרוליום דיווחה על ירידה חדה ברווח ל-800 מיליון דולר בשלושת החודשים הראשונים של השנה, בעקבות מגפת הקורונה שפוגעת קשות בביקוש; הירידה ברווח נרשמה עוד לפני הצלילה ההיסטורית במחיר הנפט באפריל, שהובילה את מחיר חבית הנפט לרמה שלילית

שירות כלכליסט 10:0428.04.20
ענקית האנרגיה בריטיש פטרוליום (BP) דיווחה הבוקר (ג') על צניחה משמעותית ברווחי הרבעון הראשון של 2020, כשברקע מחירי הנפט ממשיכים לצלול עם החששות המתגברים מהשפעות מגפת הקורונה והגעה לניצול מלא של יכולת אחסון הנפט.

 

חברת הנפט והגז שבסיסה בבריטניה רשמה בשלושת החודשים הראשונים של השנה 800 מיליון דולר בשורה המקבילה לרווח נקי בדוחות חברות אנרגיה, מדובר ירידה של 67% לעומת 2.4 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019.

 

אנליסטים בשוק צפו לחברה רווח של 987 מיליון דולר. "הרבעון טוב, אך ללא ספק סביבה אלימה מאוד", אמר מנכ"ל BP ברנרד לוני (Bernard Looney) ל-CNBC.

 

  צילום: רויטרס

 

 

התוצאות הכספיות של BP התפרסמו זמן קצר לאחר צניחה היסטורית במחירי הנפט. החוזים על הנפט מסוג WTI למסירה בחודש מאי צללו מתחת לאפס בשבוע שעבר והנפט נסחר במחיר שלילי לראשונה בהיסטוריה.

 

היקף המסחר היה דל בהתחשב בכך שהיה זה היום האחרון לפני מועד פקיעת החוזים, אך הירידות היו חסרות תקדים.

 

עם זאת, התוצאות שפירסמה הבוקר BP מתייחסות לחודשים ינואר עד מרץ, בעוד הנפילה הגדולה של מחיר הנפט נרשמה באפריל.

 

הנפט מסוג WTI פתח את השנה במחיר של יותר מ-60 דולר לחבית. הצניחה החדה בביקוש כתוצאה ממגפת הקורונה שעצרה את התעשייה ואת הטיסות, הובילה לירידה החדה ולתנודתיות גבוהה במחיר.

 

הנפט מסוג WTI צונח הבוקר ביותר מ-13% ל-11.1 דולר לחבית, בהמשך לצלילה של 24.6% שרשם אתמול למחיר 12.78 דולר לחבית. הנפט מסוג ברנט מאבד היום 4.4% מערכו ונסחר תמורת 19.1 דולר לחבית – אתמול מחק 6.9% וננעל במחיר 19.97 דולר לחבית.

 

מניית BP נפלה ב-35% מתחילת השנה.

x