$
שווקי חו"ל

גיל שויד: העבודה מהבית העלתה ב-20% את הביקוש למוצרים שלנו

חברת אבטחת המידע סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 עם עלייה של 3.1% בהכנסות, הרווח עלה ל-1.42 דולר למניה ועקף את צפי האנליסטים לרווח של 1.38 דולר למניה; החברה נמנעה מפרסום תחזית לשנה כולה, המנכ"ל שויד: "אי הוודאות גדול, אין יכולת לייצר מסגרת"

צלי גרינברג 16:2427.04.20

חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט סיכמה היום (ב') את הרבעון הראשון של 2020 עם תוצאות שעקפו את צפי האנליסטים, והציגה צמיחה של 3.1% בהכנסות לצד עלייה מזערית ברווח המתואם.

 

הכנסות החברה בשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-486.5 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 471.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019 ומעל צפי השוק שחזה הכנסות של 480.3 מיליון דולר.

 

מטה צ'ק פוינט מטה צ'ק פוינט צילום: רויטרס

 

 

ההכנסות מתחזוקה ועדכונים טיפסו מעט ועמדו על 217.5 מיליון דולר בהשוואה ל-215 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד, ההכנסות ממכירות מוצרים ורישוי נחלשו ל-110.2 מיליון דולר בהשוואה ל-112.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019. שאר ההכנסות נבעו ממכירת מנויי אבטחה שהכניסו לחברה 158.8 מיליון דולר בהשוואה ל-144 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019.

 

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח התפעולי המתואם ירד ל-231.2 מיליון דולר בהשוואה ל-234.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח המתואם ברבעון (NON-GAAP) עמד על 205.9 מיליון דולר או 1.42 דולר למניה, לעומת 205.5 מיליון דולר או 1.32 דולר למניה ברבעון המקביל, ומעל תחזיות האנליסטים לרווח של 1.38 דולר למניה.

 
 
גיל שויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט
גיל שויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט צילום: יאיר שגיא

 

 

גיל שויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט, מסר כי "למרות מגפת הקורונה הצלחנו להוביל לתוצאות בחצי הגבוה של התחזיות שלנו, עם דחיפה ממדינות אמריקה. חווינו צמיחה בביקושים לאבטחת רשתות, אבל קשה לצפות מה תהיה ההשפעה על העתיד".

 

לראשונה בתולדותיה, צ'ק פוינט לא פירסמה תחזיות לרבעון הבא ולשנה כולה, זאת בעקבות חוסר הוודאות שיוצר משבר הקורונה.

 

בשיחת זום עם עיתונאים אמר שויד כי "המצב השתנה מבחינת היכולת לספק תחזיות, אי הוודאות גדול ומתוקף כך אין לנו היכולת לייצר מסגרת. המשבר נכנס לארה"ב ואירופה החל ממחצית מרץ והסגר השפיע החל מאפריל. לכן אני לא יודע כמה ניתן להשליך על הרבעון כעת, ולכך גם מתווסף הקושי לזהות את האפקט שיהיה לדפוס הקנייה של האזרחים, שהשתנה בעקבות המשבר. בנוסף, אנו חברה שמקבלת את רוב ההזמנות שלה בסוף הרבעון, וקשה לחזות עתה מה יהיה חודשיים קדימה. לכן לא יהיה נכון לתת תחזית לרבעון הקרוב או לשנה, והחלטנו להשעות אותה".

 

"עם זאת, חשוב לציין כי 75% מההכנסות שלנו נובעות ממנויים", הוסיף שויד. "הכנסות אלו לרבעון השני, ובכללם אפריל, כבר נמצאות בידינו. נכון לחודש אפריל, נראה שרוב הלקוחות שלנו ממשיכים לעבוד כרגיל ועל פניו המצב נראה טוב. יכול להיות שעוד חודש-חודשיים נראה שהשד לא כל כך נורא וניתן תחזית. התוצאות שלנו לרבעון הראשון השנה היו טובות בעיקר מכיוון ארה"ב, שעבדה במסגרת 'עסקים כרגיל' עד סוף מרץ השנה, ועימה גם רוב אירופה.

 

"התוצאות הושגו למרות שבמדינות כמו אנגליה, הונג קונג, סין ואיטליה, חווינו השפעה מהותית על הדוחות כתוצאה מהקורונה. מצד שני, החיבור מרחוק שהמשבר הוביל אליו, יצר ביקוש הגבוה ב-20% למוצרים שלנו, כולל לשירותים הטכניים, וגם הגיעו אלינו מספר לקוחות גדולים חדשים. יכול להיות שלולא הקורונה התוצאות שלנו היו טובות אף יותר לרבעון הראשון השנה".

 

צ'ק פוינט נסחרת בבורסת נאסד"ק בניו יורק בשווי שוק של בשווי 14.92 מיליארד דולר והציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 407.4 מיליון דולר בהשוואה ל-279.2 מיליון דולר בסוף הרבעון המקביל ב-2019.

 

 

x