$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דירקטוריון מגדל לברקת: דורשים פגישה דחופה; חיים רמון סירב לחתום

הדירקטורים במגדל אחזקות שלחו מכתב זועם לממונה על שוק ההון על החלטתו להקפיא את הדחת ניר גלעד, יו"ר החברה הבת מגדל ביטוח; רמון שהצטרף לדירקטוריון בספטמבר סירב לחתום, גם בעל השליטה שלמה אליהו לא חתום על המכתב

רחלי בינדמן 10:5226.04.20

דירקטוריון חברת מגדל אחזקות שלח היום מכתב לממונה על שוק ההון משה ברקת, בדרישה לקיים פגישה דחופה וביקורת על החלטתו להקפיא את החלטת דירקטוריון מגדל אחזקות להדיח את ניר גלעד, יו"ר החברה הבת מגדל ביטוח. החלטה שקיבלו ביום חמישי האחרון לאחר דיון של שלוש וחצי שעות על פני 50 עמודי פרוטוקול.

 

 

 

אלא שלכלכליסט נודע כי לא כל חברי הדירקטוריון חתומים על המכתב. חיים רמון, שהצטרף לדירקטוריון מגדל רק בספטמבר האחרון ולא היה חלק ממנו בתקופת חילופי הגברי הקודמת במגדל, בחר שלא לחתום על המכתב. גם שלמה אליהו, יו"ר דירקטוריון מגדל אחזקות לא חתום על המכתב באופן מכוון כיוון שמלכתחילה הטענה היא שהוא זה שעומד מאחורי ההדחה שכן לא הסתדר עם גלעד.

 

הבוקר חשף כלכליסט כי אף על פי שהחלטת ההדחה אושרה פה אחד על ידי דירקטוריון מגדל אחזקות, לאחר שברקת שלח מכתב להקפיא את ההחלטה כמה דירקטורים חזרו בהם ודרשו דיון נוסף בהחלטת ההדחה.

 

בעקבות ההדחה שלח ברקת מכתב לדירקטוריון מגדל ביטוח (ברקת לא בעל סמכות לפקח על דירקטוריון מגדל אחזקות) ודרש מהם שלא לאשר בשלב זה את מינוי מוטי רוזן, היו"ר שהובא להחליף את ניר גלעד, ובעבר כיהן כמנכ"ל מנורה מבטחים וכמנכ"ל הראל.  

מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו מימין: הממונה על שוק ההון משה ברקת ובעל השליטה במגדל שלמה אליהו צילום: אוראל כהן

 

ברקת טען כי ההחלטה של דירקטוריון אחזקות מסכנת את יציבות חברת הביטוח. לפי סעיף 65 לכל הפיקוח מותר לדירקטוריון חברה להשיג על החלטות והנחיות הממונה על שוק ההון. בדירקטוריון מגדל אחזקות חברים שלמה אליהו, בעל השליטה המכהן כיו"ר חברת האחזקות, מירב בן כנען הלר, לשעבר סמנכ"לית בחברת מדרוג, ד"ר גבי פיקר, עוזי מוסקוביץ, אריה מינטקביץ, שלמה הנדל וחיים רמון (הח"כ לשעבר).

 

במכתב יוצאים חברי הדירקטוריון נגד החלטת הממונה להקפיא את החלטתו, הקפאה שבעצם מתריסה על הכוח של הדירקטוריון לקבל החלטה כזו.

 

הדירקטורים חייבים לתקף את החלטתם שכן אחרת הם בחשיפה לטענה כי קיבלו החלטה לא סבירה בלחץ בעל השליטה. משום כך ביקשו הדירקטורים לקיים פגישה כאמור שבה יפרטו בפני ברקת את הטיעונים שעמדו בבסיס ההדחה החריגה.

x