$
בורסת ת"א

המ-לט תמכור ברזי בקרת זרימה בכ-45 מיליון דולר ל'ורטסילה' הפינית

סכום העסקה ייפרס על פני 3 שנים; המנייה מזנקת בת"א; אמיר וידמן, מנכ"ל המ-לט: "מדובר בלקוח שהיה עימנו במגעים לפני 9 חודשים אך המחיר הוביל לירידת העסקה. עתה הוא חזר אלינו. העובדה שכלכלת קוריאה נפגעה יחסית מעט וממשיכה לעבוד, בעוד זו של האירופאים לא, גם סייעה"

צלי גרינברג 16:4123.04.20
חברת המ-לט, הפועלת בתחומי התעשיות התהליכיות, האולטרה נקיות ובקרת הזרימה, דיווחה אתמול בלילה (ה') כי חברת הבת הקוריאנית שלה (VALVES S&S) חתמה על הסכם למכירת מוצרי בקרת זרימה בכ-45 מיליון דולר עם יצרן בינלאומי של מנועים, המחזיק ב-14% משוק תחנות הכוח הגז והדלק הנוזלי בעולם. מניית המ-לט מזנקת סביב 15% בבורסה המקומית. 

 

לכלכליסט נודע כי החברה הרוכשת היא ורטסילה הפינית, הנסחרת בנאסד"ק ארה"ב ובהלסינקי פינלד בשווי 3.8 מיליארד יורו. ההסכם עימה יחל מאמצע חודש אפריל השנה, והצדדים יוכלו לחדשו בתום שלוש השנים לפרקי זמן של שנתיים, עד שיחליטו ביניהם לסיימו, בהודעה מוקדמת של חצי שנה מראש.

 

 

אמיר וידמן מנכ"ל המלט אמיר וידמן מנכ"ל המלט צילום: יח"צ

 

אמיר וידמן, מנכ"ל המ-לט, אמר לכלכליסט כי "זו לא עסקה של מחיר אלא של איכות. מדובר בלקוח שהיה עימנו במגעים כבר לפני 9 חודשים אך המחיר הוביל לירידת העסקה. עתה הוא חזר אלינו, אחרי שניסה את המתחרים. מדובר בחברה שעובדת באירופה וברור לנו שהם בדקו את כל המתחרים. העובדה שכלכלת קוריאה נפגעה יחסית מעט וממשיכה לעבוד, בעוד זו של האירופאים לא, גם סייעה מול המתחרים האירופאים. כושר הייצור של המפעל בקוריאה הוא של כ-70 מיליון דולר בשנה ויש גם אפשרות להרחיב אותו, כך שפוטנציאל העסקה רחב הן מול החברה המזמינה והן בשוק הבינלאומי, שכן לפני כן בעיקר ביססנו את מעמדנו בשוק המקומי".

 

החברה רכשה את חברת VALVES S&S הקוריאנית בחודש יוני 2018 תמורת 6 מיליון דולר, ונכנסה בעזרתה לתחום בקרת זרימת נוזלים וגזים. סכום העסקה השנתי משקף כ-8% מהכנסות המ-לט הכוללות בשנת 2019 שעמדו על 187.8 מיליון דולר, וכשליש ממכירותיה בתחום הבקרה התזרימית, שעמדו בשנת 2019 על 43.8 מיליון דולר.

 

המ-לט, הנמצאת בשליטת קרן פימי (30.51%) ורוב מניותיה מוחזקות על ידי הגופים המוסדיים (50.41%), נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 727.9 מיליון שקל ומאז פתיחת המסחר היום זינקה מנייתה בכ-14.5%.

x