$
בורסת ת"א

הראל תפטר 200 עובדים ותשיב 700 אחרים מחל"ת לעבודה

המפוטרים מהווים 4% מכוח האדם בחברה המונה 5,000 איש; הראל הודיעה גם על קיצוץ בשכר הבכירים - שכר בעלי השליטה, בני משפחת המבורגר, יקוצץ ב-20%, שכר המנכ"ל יקוצץ ב-10%; בשנים 2021 ו-2022 לא יהיו תוספות שכר לכלל המנהלים והעובדים; אתמול חשף כלכליסט כי כלל ביטוח תאריך את החל"ת לעובדים שהוציאה מסוף אפריל לסוף מאי, במגדל לא נעשו מהלכים מול העובדים

רחלי בינדמן 14:4823.04.20

חברת הביטוח הראל תפטר 200 עובדים ותשיב לעבודה 700 מתוך 900 איש שהיו בחופשה ללא תשלום בתחילת מאי, כך דיווחה החברה לבורסה. 200 המפוטרים מהווים 4% מכוח האדם בחברה המונה 5,000 איש.

 

בנוסף החליטה החברה על קיצוצי שכר. שכר בעלי השליטה – בני משפחת המבורגר – יקוצץ ב-20%, שכר המנכ"ל יקוצץ ב-10%, שכר המנהלים הבכירים והדירקטורים יקוצץ ב-7%.

 

 

מנכ"ל הראל, מישל סיבוני מנכ"ל הראל, מישל סיבוני צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

 

עוד דיווחה החברה כי בשנים 2021 ו-2022 לא יהיו תוספות שכר לכלל המנהלים והעובדים, וכי מכל עובד המשתכר מעל השכר הממוצע במשק ינוכו ארבעה ימי חופשה עד מאי 2021. מעובדים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע במשק ינוכו שני ימי חופשה. החברה הודיעה עוד כי תעמיד קרן הלוואות לעובדים שיפוטרו.

 

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, מסר: "לצערי, משבר הקורונה פגע בהראל, כמו במשק כולו. שורת הצעדים הרוחבית עליה החלטנו נועדה להגדיל ככל הניתן את מספר העובדים שישובו מחל"ת לעבודה בחברה. הצעדים כוללים פגיעה מידתית בכל מי שמתפרנס מהראל, ובעיקר במנהלים ובבעלי החברה. כולם נכנסים מתחת לאלונקה, ללא יוצא מן הכלל. אנו רואים באנשי הראל נכס מרכזי, וסברנו כי בעת הזו מוטלת עלינו חובה מיוחדת לנסות ולשמור על פרנסתם של כמה שיותר עובדים. לצערי, הראל נאלצת להיפרד מ-200 מעובדיה ועל מנת להקל עליהם היא תעמיד לרשותם קרן הלוואות על מנת לתמוך בהם בתקופה לא פשוטה זו".

 

אתמול חשף כלכליסט כי כלל ביטוח תאריך את החל"ת לעובדים שהוציאה מסוף אפריל לסוף מאי.

 

בשלב זה, במגדל לא ביצעו מהלכים מול העובדים.

 

x