$
בורסת ת"א

עובדי הבורסה מקבלים שכר מלא על מחצית ימי עבודה - ויוצאים נגד הבונוס שקיבל המנכ"ל

ועד העובדים יוצא במתקפה נגד בן זאב ונגד המענק שקיבל לפני חודש, בסכום של 600 אלף שקל, בהתאם למדיניות התגמול: "לקיחת הבונוס מלמדת על ניתוק וזלזול בכספי הבורסה והמשקיעים"; העובדים עצמם ממשיכים לקבל שכר מלא, בעלות ממוצעת של 50 אלף שקל, אף שבכל שבוע מחצית מהם נשארים בבית; תגובת הבורסה:"הועד הפגין ניתוק מהמציאות הישראלית בשיגרה - והוא מתנהל עכשיו בחוצפה"

רחלי בינדמן 09:2223.04.20

עובדי הבורסה שמנהלים מאבק ממושך נגד המנכ"ל איתי בן זאב החליטו לצאת למתקפה מחודשת, הפעם נגד הבונוס שקיבל - בשעה שהם עצמם לא ממש סובלים בתקופת הסגר ממצוקה כלכלית.  

כ-250 עובדי הבורסה לניירות ערך בתל אביב עובדים מאז תחילת הסגר במתכונת של חלוקה לשתי קבוצות: מכיוון שהם נחשבים לעובדים חיוניים ולנוכח החשש מהידבקות החליטה ההנהלה על החלוקה האמורה, כך כך שבכל שבוע עובדת מחצית ובשבוע שלאחריו עובדת המחצית השנייה. בזמן שמחצית מהעובדים בבית, הם ממשיכים לקבל שכר מלא, מהגבוהים במשק ובעלות ממוצעת של 50 אלף שקל.

 

כל זה לא מפריע לוועד לתקוף היום את  המנכ"ל בן זאב על בונוס שקיבל ערב משבר הקורונה בטענה ל"ניתוק" מהמצב המשברי: "בן זאב מנותק מהמציאות ומעורר סימני שאלה על יכולתו לעמוד בראשות הארגון" אומרים בוועד. "עצם ההחלטה לקחת בונוס של למעלה משש מאות אלף שקל בשעה שחברות בורסאיות רבות חוות קשיים עצומים - מלמדת על ניתוק, חוסר אחריות וזלזול בכספי הבורסה והמשקיעים" אמרו היום על בונוס שניתן לבן זאב לפני חודש סמוך לאחר פרסום הדוח השנתי בהתאם למדיניות התגמול שאושרה בעת ההנפקה בת"א.

 

"הבורסה היא הבית של המשקיעים. ציפינו למנהיגות שתהווה דוגמה, שהמנכ"ל יגלה יותר סולידריות עם החברות השונות במשק וידחה את לקיחת הבונוס, אך זה לא קורה. שיקול הדעת וההתנהלות שלו מעוררים סימן שאלה על עצם יכולתו לעמוד בראשות הארגון בשעת משבר קריטית זו", נאמר עוד במכתב. 

 

וזוהי תגובת הבורסה: "ועד עובדי הבורסה שהפגין ניתוק מהמציאות הישראלית בשיגרה עושה זאת ביתר חוצפה גם בזמן שמיליון ישראלים מובטלים, ואילו הם יושבים בביתם ומקבלים שכר מלא, בין הגבוהים במשק הישראלי. נוסיף על כך שאף עובד בורסה לא הוצא לחל"ת. היה מצופה מנציגי הוועד שלא להתעסק באינטרסים הצרים של עצמם, וזאת עוד בניגוד לעמדת ההסתדרות נציגתם. מילה אחת תתאר אותם: בושה"

 

מועד העובדים נמסר בתגובה: "עובדי הבורסה עובדים מרחוק במשרה מלאה, ע"פ הנחיות משרד הבריאות. הניסיון של ההנהלה להסיט את הביקורת מהבונוס המטורף שלקח לכיסו בשיאו של המשבר, לכיוונם של עובדי הבורסה המסורים, מביך ומלמד על ניתוק מוחלט של המנכ"ל מערכי הבורסה והעובדים.בשיאו של המשבר הכלכלי העצום, אנו מצפים מהמנכ"ל לגלות סולידריות עם המשק ולהחזיר את הבונוס החזירי לקופת הבורסה לאלתר".

 

מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב
מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב צילום: בלומברג

 

x