$
בורסת ת"א

הסכם פיילוט לברנמילר עם חברת החשמל האיטלקית

ברנמילר תייצר ותתקין עבור החברה האיטלקית מערכת אגירה תרמית בקיבולת של 23 מגהוואט-שעה - עד לסוף הרבעון הראשון של 2021 - ותקבל בתמורה חצי מיליון יורו; המשנה למנכ"ל דורון ברנמילר: "עבורינו זה אמצעי חדירה אדיר לשוק, לקח לנו שנתיים וחצי לגבש את העסקה"

צלי גרינברג 09:5922.04.20

חברת האנרגיה ברנמילר אנרגיה דיווחה הבוקר (ד'), כי חתמה על הסכם לאספקת מערכת אגירה תרמית עם חברת החשמל האיטלקית ENEL בעלות ייצור של 5 מיליון יורו. מדובר בפיילוט במסגרתו ENEL תשלם מחצית מעלות הייצור, רשות החדשנות הישראלית תוסיף שליש מהעלות וברנמילר תממן את היתר.

 

ברנמילר מציינת, כי תכיר במהלך הרבעון הראשון של 2021, תאריך מסירת המערכת, בהכנסה של כחצי מיליון יורו כתוצאה מהעסקה. דורון ברנמילר, המשנה למנכ"ל ברנמילר אנרגיה, אמר לכלכליסט, כי "לקח לנו שנתיים וחצי לגבש את העסקה הזו, ועברנו הרבה תלאות עד שהיא הגיעה לבשלות. ולמרות שאיטליה חווה כיום סגר, היא נסגרה עם חברת חשמל איטלקית מהשלישייה המובילה בעולם, שמכניסה את המערכת שלנו ללב ליבה של תחנת כוח פעילה שמספקת חשמל לעיר פירנצה שסופגת מהלומה".

 

"עבורנו זה אמצעי חדירה אדיר לשוק" מוסיף ברנמילר, "כל העיניים נשואות עתה לפיילוט הזה, שהפוטנציאל התפתחות ממנו , אפילו רק אל מול התחנות של ENEL עצמה, נאמד בעשרות מיליוני דולרים בשנה. אנו חווים כל העת הערות בדמות: 'יש לכם סיפור מעניין, אבל איך אפשר לראות שזה עובד', וכעת תהיה עוד הוכחה. 2020 אמנם עדיין תהיה שנת הפיילוטים שלנו, אבל השוק כן יראה יותר מכירות. אנו יודעים שהייתה אכזבת משקיעים מביצועי החברה, כי ראו שאנחנו בלי הכנסות הרבה מאוד זמן, והיה פער בין ציפיות המשקיעים לבין התוצאות, אבל מדובר בתהליכים ארוכים שלוקח זמן לממש. רק השנה לדוגמה אשלים חובר, שאבי יזם עוד ב-2001. אלו שיבואו אחרינו כבר ייסעו על הכביש שאנחנו סללנו, אבל אנחנו כבר עברנו למערכות יותר קטנות ומתועשות וכעת, עבורנו, הכל ייקח כבר הרבה פחות זמן".

 

העסקה היא של מערכת אגירה תרמית בקיבולת של 23 מגהוואט-שעה (כמות האנרגיה הנצרכת או מסופקת בשעה) תרמי, אותה ברנמילר תתכנן, תייצר ותתקין עד לסוף הרבעון הראשון של 2021. בהסכם נקבע עוד, כי תיתכן אפשרות להגדיל את אספקת האנרגיה של המערכת ל-38 מגהוואט-שעה תרמי, במידה ויתקבל מימון נוסף לכך מרשות החדשנות הישראלית.

 

פרויקט הפיילוט עצמו מתבצע במסגרת תכנית התאגידים הבינלאומיים של רשות החדשנות, ופוטנציאל המכירות ל-ENEL מבוסס על אחזקותיה ב-1,200 תחנות כוח ב-29 מדינות שונות, עם הספק מותקן של 46 גיגהוואט. 

 

ברנמילר אנרגיה נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 67.6 מיליון שקל, לאחר שחוותה ירידה של 64.3% מאז החלה להיסחר באוגוסט 2017 לפי שווי של 192.8 מיליון שקל. מאז הנפקתה ביולי 2017, אז גייסה 45 מיליון שקל ממוסדיים ומהציבור, החברה עברה תהפוכות שונות, ובהן גם כישלונות גיוס בבורסה ואיום בפירעון מיידי של הלוואות שניתנו לה מהבנקים. מניית החברה זינקה ב-64.4% מתחילת השנה.

 

 

דורון ברנמילר דורון ברנמילר

x