$
בורסת ת"א

מנצל את הלחץ של תשובה: ברק רוזן ינסה להפחית עוד את השווי בעסקת אלעד מגורים

דירקטוריון ישראל קנדה שבשליטת רוזן לא אישר את רכישת אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה לפי שווי של 290 מיליון שקל - בתחילת השנה הוערך שווי החברה בחצי מיליון שקל; לכלכליסט נודע כי המשא ומתן למכירת החברה נמשך - בסכום נמוך יותר

צלי גרינברג 12:0220.04.20

חברת הנדל"ן ישראל קנדה דיווחה הבוקר (ב') שהדירקטוריון לא אישר את עסקת רכישת חברת הנדל"ן אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה. זאת כיוון שברק רוזן, המנכ"ל ובעלה שליטה בישראל קנדה (21.33%) סבר שהעסקה, לפי שווי של 290 מיליון שקל לאלעד מגורים, אינה נכונה עבור החברה כרגע.

 

העסקה אמנם נחתמה במסגרת זיכרון דברים מחייב, אך כזה שהיה מותנה בין היתר בקבלת אישור דירקטוריון החברה. לכלכליסט נודע כי הצדדים עדיין מנהלים משא ומתן על מכירת החברה בשווי נמוך יותר.

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: קבוצת דלק

 

 

בחודש שעבר חשף כלכליסט את דבר העסקה, שבמסגרתה התכוונה ישראל קנדה עתידה לרכוש כ-70% מהמניות תמורת 205 מיליון שקל, ולקבל אופציה לרכישת 25% נוספים תוך מספר שנים.

 

אלעד מגורים הוערכה בשוק זמן קצר לפני הרגשת תחילת המשבר בשווי של כחצי מיליארד שקל, ומכירתה נבעה מהצורך של תשובה להתחיל ולממש נכסים כתוצאה מלחץ שהחלו להפעיל עליו הבנקים לחיזוק הביטחונות לחוב של כ-2 מיליארד שקל לשלושת הבנקים הגדולים, שניתנו בחלקם במניות חברת דלק, ששוויין ירד ב-71.2% מאז 7 בינואר השנה.

 

ברק רוזן ברק רוזן צילום: אוראל כהן

 

 

מימוש עסקת רכישת מנרב פרוייקטים על ידי ישראל קנדה לפי שווי של 560 מיליון שקל, עליה דיווחה לפני חודשיים, גם הוא אינו ודאי. זאת לאחר שלפני כחודש החברה ציינה כי "התשתית העובדתית עליה נשען ההסכם השתנתה" בעקבות משבר הקורונה שהמשק הישראלי עובר.

 

החברה דיווחה לפני שבוע כי התנאים המלים בהסכם טרם התמלאו וכי אין וודאות לגבי הסכמת הצדדים גם במסגרת המשך בחינת העסקה על ידי שני הצדדים, כאשר הבחינה הנעשית עתה היא למכירת החברה בשווי נמוך יותר. 
x