$
שווקי חו"ל

האופטימיסט

אבוט: נוכל לספק 20 מיליון בדיקות להימצאות נוגדני קורונה עד יוני

בניגוד לשתי בדיקותיה הקודמות, הבדיקה החדשה מגלה האם הנבדק חלה בעבר, גם אם כבר אינו נגוע. החברה תספק ארבע מיליון בדיקות עוד החודש. "הבדיקה תספק לנו מידע נוסף על הנגיף, כולל כמה זמן נוגדנים נשארים בגוף והאם הם מספקים חיסון"

שירות כלכליסט 17:3415.04.20

חברת אבוט (Abbott Laboratories) הודיעה היום (ד') על שחרור הבדיקה השלישית שלה לקורונה - הפעם להימצאות נוגדנים לנגיף הקורונה בגוף האדם - ומסרה שתוכל לבדוק עד 20 מיליון בני אדם עד יוני. כך מדווח CNBC. החברה מסרה שהיא מתכננת להפיץ 4 מיליון בדיקות חדשות לנוגדני קורונה עד סוף החודש, לאחר משלוח ראשוני של מיליון בדיקות השבוע ללקוחות אמריקאים.

 

שתי הבדיקות האחרות של אבוט, שהוצגו לאחרונה, יכולות לאבחן האם הנבדק חולה בקורונה בזמן הבדיקה. אחת מהבדיקות מספקת תשובה "במקום" תוך 13 דקות או פחות האם האדם שנבדק נגוע בנגיף או לא, בעוד שהבדיקה השנייה נשלחת למעבדה.

 

הבדיקה החדשה שעליה דיווחה החברה תגלה האם האדם שנבדק חלה בעבר, גם אם הוא כבר לא חולה בזמן ביצוע הבדיקה. מומחים למחלות זיהומיות טוענים שבדיקות נוגדנים כאלו, שנקראות גם בדיקות סרולוגיות, יהיו נחוצות לשם מעקב אחר התפשטות הנגיף ברחבי ארה"ב ובשאר העולם, ולסייע לקובעי המדיניות במאבק במגפה.

אחות בניו יורק אחות בניו יורק צילום: גטי אימג'ס

 

"בדיקת נוגדנים היא צעד חשוב כדי לבחון אם מישהו נדבק בנגיף", מסרה אבוט בהצהרה לעיתונות. "הבדיקה תספק לנו מידע נוסף על הנגיף, כולל כמה זמן נוגדנים נשארים בגוף והאם הם מספקים חיסון", מסרה החברה.

 

"נמשיך לתרום בצורה משמעותית וחשובה בכך שאנו מספקים פתרונות חדשים לאבחון ובדיקה", מסר מנכ"ל החברה רוברט פורד (Robert Ford) בהצהרה. "אני מאוד גאה בעובדי החברה שעובדים מסביב לשעון כדי לייצר כמה שיותר בדיקות לעובדי מערכת הבריאות ולחולים".

x