שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

השקל מזנק מול הדולר ביומו הראשון של שבוע המסחר במט"ח

הדולר נחתך ב-0.9% מול המטבע המקומי ונסחר ב-3.57 שקלים, היורו נחלש ב-0.6% ל-3.89 שקלים; בשווקים הבינ"ל: היורו יורד ב-0.2%, נסחר ב-1.09 דולר, הפאונד עולה ב-0.3% ל-4דולר; נשיא הפד במינאפוליס: "אנו יכולים לעמוד מול גלים של התפרצות, שליטה, התפרצות ושליטה, עד שנגיע לתרופה או לחיסון"

שירות כלכליסט 16:5513.04.20

השקל מתחזק ביומו הראשון של שבוע המסחר במט"ח: הדולר נופל ב-0.9% מול המטבע המקומי ונסחר ב-3.57 שקלים, היורו נחלש ב-0.6% ל-3.89 שקלים; בשל חג שביעי של פסח, ביום רביעי לא יתקייים בשוק המקומי מסחר במט"ח ושער החליפין שייקבע מחר יהיה בתוקף עד ליום חמישי.

 

בשווקים הבינ"ל: היורו יורד ב-0.2%, נסחר ב-1.09 דולר, הפאונד עולה ב-0.3% ל-4דולר.

 

ברקע למסחר במטבעות בשוק העולמי, ההסכם שהושג אתמול בין מדינות אופ"ק והיצרניות העצמאיות - ולמעשה בין סעודיה לרוסיה - על קיצוץ תפוקה בהיקף של 9.7 מיליון חביות נפט ביום. הנפט הגיב לדיווחים בקפיצת של מעל 5% בפתיחת שבוע המסחר הלילה אך בהמשך העליות נמחקו והוא נסחר במגמה מעורבת (ירידה בברנט, עלייה ב-WTI).

 

נשיא שלוחת הפד במיניאפלויס ניל קשאקרי (Neel Kashkari) הציג בראיון ל-CBS תמונת מצב עגומה של המשבר והפגיעה הקשה שלו בכלכלה העולמית – ובעיקר בכל הנוגע לתהליך הארוך של היציאה ממנו. קשאקרי ציין בין היתר שאם לא יתרחש נס רפואי כלשהו בכל הנוגע לנגיף קוביד 19, ארה"ב תידרש להתמודד עם רמה כזו או אחרת של שיתוק מתמשך ועם שינויים.

 

"יש דרך ארוכה וקשה לפנינו, זה קשה לצפות להתאוששות מהירה בתסריט הזה. אנו יכולים לעמוד מול גלים של התפרצות, שליטה, התפרצות ושליטה, עד שנגיע לתרופה או לחיסון. אנחנו צריכים למצוא דרך להחזיר לעבודה את האנשים הבריאים, שבסיכון נמוך להידבק. ואז לתמוך באנשים שבסיכון גבוה, שצריכים להישאר בבידוד לתקופה ארוכה", אמר קשאקרי.

 

 

ניל קשאקרי נשיא שלוחת הפד במינאפוליס ניל קשאקרי נשיא שלוחת הפד במינאפוליס צילום: בלומברג

 

 

x