$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין מתכוון לתבוע את מגה אור ונחמיאס על 55 מיליון שקל

בעל השליטה בנכסים ובניין חתם על מכירת ישפרו לכידן דהרי וירון אדיב תמורת 800 מיליון שקל. כעת הוא מתכוון לתבוע את מגה אור, שהציעה 855 מיליון שקל וזכתה במכרז, אך חזרה בה בעקבות משבר הקורונה - על ההפרש בין הסכומים

גולן חזני 07:4113.04.20

אדוארדו אלשטיין מתכוון להיאבק משפטית מול צחי נחמיאס וחברת מגה אור על 55 מיליון שקל, ההפרש בין עסקת מכירת ישפרו למגה אור, ממנה נסוגה האחרונה, לבין העסקה שנחתמה בערב החג ובה נמכרה ישפרו לכידן דהרי וירון אדיב תמורת 800 מיליון שקל.

 

ל"כלכליסט" נודע כי נכסים ובניין, שמחזיקה במלוא המניות של ישפרו והשליטה בה מוחזקת בידי אלשטיין, שלחה מכתב לנחמיאס ומגה אור, בו הודיעה כי במקרה שלא יממשו את האפשרות שניתנה להם לחזור לעסקה המקורית עד ה־20 באפריל, הם ייתבעו על 55 מיליון שקל. כזכור, 15 מיליון שקל הופקדו על ידי מגה אור כמקדמה עם חתימת העסקה בינואר.

 

40 מיליון שקל נוספים אמורים היו להיות מועברים עד ה־26 במרץ, אולם מגה אור לא העבירה את הסכום לנאמנות ודיווחה כי המו"מ מוקפא למשך שלושה חודשים. במכתב של עו"ד יוסי בנקל, שמייצג את מגה אור, נמסר כי ככל שנכסים ובניין תחליט לחתום עסקה חלופית עם בעלי תנופורט (בעקבות פרסום המגעים ב"כלכליסט"), הרי שלמגה אור לא תהיינה טענות כלפי נכסים ובניין בעניין.

מימין צחי נחמיאס הבעלים של מגה אור ואדוארדו אלשטיין בעל השליטה בנכסים מימין צחי נחמיאס הבעלים של מגה אור ואדוארדו אלשטיין בעל השליטה בנכסים צילום: ורד פיצ׳רסקי, סיון פרג'

 

אבל אלשטיין לא מקבל את העמדה הזו. במכתב ששיגרו עוה"ד עופר צור וכפיר ידגר, שמייצגים את נכסים ובניין, לבנקל, הם הודיעו כי החברה לא היתה שותפה להודעה של מגה אור על הקפאת המו"מ, וכי אי ההפקדה של 40 מיליון השקלים מהווה הפרה בוטה של ההסכם. במכתב קיבלה מגה אור הזדמנות לחזור "להתעשת ולחזור מההפרות" עד ה־20 באפריל ולהפקיד 40 מיליון שקל. זהו גם תנאי בהסכם מול כידן ודהרי.

 

אלשטיין מאשים את מגה אור ונחמיאס בהפרת ההתחיבות שלהם להשלים את העסקה. במקרה כזה הוא מודיע לנחמיאס כי יידרש לפיצוי בהפרש הסכום בין שתי העסקאות. במכתב מאשים אלשטיין את מגה אור גם בנסיון לטרפד את אישור רשות התחרות לעסקה. זאת לאחר שבמכתב לרשות הודיעה מגה אור כי העסקה מוקפאת, למרות שנכסים ובניין הודיעה כי איננה מסכימה להקפאה.

 

ההסכם בין אלשטיין לכידן ודהרי נחשף אתמול בבוקר ב"כלכליסט". על פיו, נכסים ובניין תקבל 50 מיליון שקל בלבד עם החתימה, 100 מיליון שקל נוספים עד סוף השנה ו־650 מיליון שקל עד סוף מרץ 2021. למעשה כידן ודהרי רוכשים סוג של אופציה לרכישה ויוכלו לסגת ממנה בסיכון של 50 מיליון שקל. את השניים ייצגו עו"ד דוני טולדנו וליאור אורן ואת נכסים ובניין עו"ד אסתר קורן ומשה גנות.

 

במקביל, ממשיכה נכסים ובניין במשא ומתן מול אי.די.בי פתוח לעסקת בעלי העניין של אלשטיין, שבה תרכוש את חלקה של אי.די.בי בפרויקט טיבולי בלאס וגאס תמורת כ־86־100 מיליון שקל. אי.די.בי לא מוכנה לתנאי של נכסים ובניין להקפיא כ־15% מהסכום לשנה למקרה של נפילה בשווי הנכסים.

x