$
בורסת ת"א

יחסוך תשלום ריבית: שלמה אליהו יקדים תשלום של 130 מיליון שקל למחזיקי האג"ח של אליהו הנפקות

מחזיקי האג"ח של אליהו הנפקות שנסחר ברצף המוסדי במחיר של 80 אגורות בלבד פנו לאליהו בבקשה להקדמת תשלום הקרן של ספטמבר בשל "רצון להגדיל נזילות"; אליהו קיבל את הבקשה ויחסוך לעצמו תשלום ריבית גבוהה יותר בחודשים אפריל עד ספטמבר

רחלי בינדמן 14:1612.04.20

שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל נענה לבקשת מחזיקי האג"ח של אליהו הנפקות - שדרכה גייס 1.3 מיליארד שקל כדי להמיר חוב בנקאי בחוב מוסדי שמימן את רכישת מגדל - ויקדים להם לחודש מאי הקרוב תשלום קרן בסך 130 מיליון שקל (10% מהחוב) שהיה אמור להיות משולם בספטמבר.  

שיעור הריבית לתקופה שבין 19 למרץ עד ל-30 במרץ על הקרן יעמוד על 3.85% ואילו שיעור הריבית מ-1 באפריל עד למועד התשלום יעמוד כבר על שיעור של 4.85% - תוספת הריבית שמגיעה למחזיקים בגלל העלייה ביחס המינוף (LTV) בשווי הבטוחה שניתנה למשקיעים בדמות מניות מגדל בעקבות הירידה במחיר המניה בחודשים האחרונים (ירידה שתוקנה חלקית בשבוע האחרון).

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: עמית שעל

 

 

 

ב-8 באפריל שלח יוסי כוכבי, מנכ"ל אליהו הנפקות שדרכה שולט אליהו במגדל, מכתב לנאמן האג"ח שנסחר ברצף מוסדי (במחיר של 80 אגורות) רזניק, פז, נבו נאמנויות, ובו הוא מתייחס לפניה של מחזיקי האג"ח ובהם מור בית השקעות, הפניקס, פסגות ומיטב דש להקדים את תשלום הקרן המיועד להתבצע בספטמבר 2020 למועד המוקדם ביותר האפשרי. זאת בין היתר על רקע רצונם של מחזיקי האג"ח להגדיל נזילות בתקופה זו.

 

לפי המכתב אליהו נענה לבקשה זו. מבחינת המשקיעים לקבל כעת מחיר מלא של 100 אגורות ערך נקוב על אג"ח שנסחר ב-80 אגורות זו כמובן בשורה מצויינת, בטח בתקופות של חוסר ודאות בשוק. מנגד עבור אליהו, שהגדיל את הנזילות שלו בחודשים האחרונים שקדמו למשבר בין היתר דרך מכירת מלון הר ציון בירושלים והבשורות הטובות על מיזוג בנק מזרחי ואגוד (שעל בעלי איגוד הוא נמנה), שווה להקדים את התשלום ולחסוך לעצמו תשלום ריבית גבוה יותר עד לספטמבר.

 

כדי לאשר פורמלית את ההקדמה נדרש רוב של 75% ממחזיקי האג"ח, כשרוב כזה צפוי להתקבל על רקע הפניה המקדימה של המשקיעים.

x