$
בורסת ת"א

אל על מאשרת: האוצר דחה בקשת הסיוע, פונה לרה"מ

חברת התעופה אישרה את הפרסום בכלכליסט על דחיית בקשתה להלוואה בגובה 350 מיליון דולר בערבות מדינה; לפיכך פנתה לנתניהו, שההחלטה מונחת לפתחו

נווית זומר 23:3206.04.20

חברת אל על פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לסיוע בעקבות המשבר אליו נקלעה בשל ביטול הטיסות במהלך משבר הקורונה, ולאחר שמשרד האוצר דחה אתמול (א') את בקשתה להלוואה בגובה 350 מיליון דולר בערבות מדינה .

 

לפני דקות אחדות אישרה אל על את הפרסום היום בכלכליסט כי האוצר דחה את בקשתה לסיוע. בכך גבר הסיכוי למינוי כונס נכסים לחברה. בדיווח שהעבירה החברה כעת לבורסה נאמר "החברה מעדכנת כי נציגי משרד האוצר מסרו לחברה בע"פ כי נכון לעתה עמדת הצוות המקצועי של האוצר הינה שלא לאשר את חבילת הסיוע המבוקשת. הצוות המקצועי מסר כי בסמכות הדרג הפוליטי לקבל החלטה אחרת ובהתאם פנתה החברה לממשלת ישראל וביקשה סיוע. כפי שציינה החברה בדיווחיה הקודמים, תמיכת המדינה בטווח הקרוב הינה חיונית על מנת לאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה".

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לככליסט נודע כי בפגישת הזום שנערכה אתמול עם נציגי האוצר, מנכ"ל בנק דיסקונט וראשי אל על אמרו נציגי האוצר כי לא מצאו היתכנות כלכלית להחזר החוב בתוכנית שהגישה אל על כאשר הנימוק העיקרי היה שהנחות היסוד של החברה לגבי החזרה לשגרה וצפי ההכנסות, לא ריאליות. תחזיות האוצר לגבי ענף התעופה צופות התאוששות מאוחרת מזו שעליה התבססה אל על. בכך גובר החשש להמשך קיומה של אל על במתכונתה הנוכחית וליכולתה להמשיך לעמוד בהתחיבויותיה וגובר הסיכון כי ימונה לה כונס נכסים.

 

בשיחות האוצר עם בנק דיסקונט, התעוררו מחלוקת לגבי גובה ערבות המדינה שדורש הבנק , שמסרב בתנאים אלה לתת הלוואה לחברה. ההחלטה על מתן סיוע לאל על מונחת כעת לפתחו של נתניהו.

 

 

מטוס של אל על מטוס של אל על צילום: רויטרס

x