$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

אי.די.בי מאשרת: מקיימת מגעים עם מחזיקי האג"ח בדרך להסדר חוב

החברה שבשליטת אדוארדו אלשטיין אישרה את חשיפת כלכליסט בנוגע לתחילת השיחות עם המחזיקים במטרה לקדם הסדר חוב; אי.די.בי חייבת לנושיה 2 מיליארד שקל, קופת החברה ריקה ובשבוע שעבר נאלץ אלשטיין להזרים 12 מיליון שקל לפירעון ריבית

גולן חזני 16:5906.04.20
אי.די.בי פתוח מאשרת את חשיפת כלכליסט מאתמול לגבי תחילת השיחות להסדר חוב עם נושיה. החברה שבשליטת אדוארדו אלשטיין דיווחה היום (ב') כי בכוונתה לפנות למחזיקי האג"ח שלה ולקבל אינדיקציות לגבי דרכי פעולה אפשריות מצידם, לצורך קידום הסדר חוב.

 

כפי שפורסם אתמול בכלכליסט, סאול זאנג - שותפו של אלשטיין באירסה ששולטת באי.די.בי - קיים ביום חמישי ועידה עם נציגויות מחזיקי האג"ח מהסדרות ט' ו-י"ד ביום חמישי. זאנג טען כי אלשטיין מוכן להזרים 700-600 מיליון שקל לחברה בתנאי שישמשו לרכישת אגרות החוב מידי הנושים בסך 2 מיליארד שקל בפארי ותוך תספורת של יותר ממיליארד שקל.

 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי פתוח צילום: סיוון פרג'

 

 

אי.די.בי חייבת 2 מיליארד שקל לנושיה, שכוללים גם את מחזיקי האג"ח מסדרה ט"ו. קופת החברה ריקה ואלשטיין נאלץ בשבוע שעבר להזרים 12 מיליון שקל ששימשו לפירעון 11 מיליון שקל לריבית לסדרה י"ד.

 

השווי הנכסי הנקי של אי.די.בי פיתוח הוא שלילי בהיקף עצום של 1.2 מיליארד שקל, ובדוחות החברה התפרסמה בשבוע שעבר הערת עסק חי. החברה מדגישה כי "טרם גובש מתווה פעולה כאמור וכן טרם הוגשו הצעות ו/או התקבלו החלטות ו/או גובשו הסכמות מכל סוג שהוא לרבות באורגני החברה, בין החברה ובעל השליטה אלשטיין ובין החברה ומחזיקי אגרות החוב.

 

אגרות החוב של אי.די.בי, שעלו בחדות בימים האחרונים, ממשיכות לטפס גם היום. סדרה ט' הלא מובטחת עולה ב-5% ונסחרת בתשואה של 111%, סדרה י"ד, לה משועבדות מניות דסק"ש, עולה ב-6% ונסחרת בתשואה של 36%, וסדרה ט"ו עולה ב-2% ונסחרת בתשואה של 53%.

x