$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נכסים ובניין מערימה עוד קשיים על עסקת לאס וגאס

דח"צים בנכסים ובניין בראשות יחזקאל דסקל דורשים שהחברה תפקיד בנאמנות 15% מהסכום שתקבל עבור מניות IDBG המחזיקה בנדל"ן בלאס וגאס. המטרה: לאפשר לנכסים ובניין לנכות את הסכום מהתמורה שתשלם לאי.די.בי - אם יבוצעו הפחתות שווי מהותיות בנדל"ן בלאס וגאס בשנה הקרובה

גולן חזני 07:2905.04.20

עסקת בעלי העניין שבמסגרתה נכסים ובניין אמורה לרכוש את חלקה של אי.די.בי בחברת IDBG שמחזיקה בנדל"ן בלאס וגאס (26%) נתקלת בקשיים נוספים.  

ל"כלכליסט" נודע כי הדח"צים בנכסים ובניין, בראשות יחזקאל דסקל, שלחו ביום חמישי האחרון מכתב לאי.די.בי פתוח ובו דרישה חדשה: שהחברה תפקיד 15% מהסכום שתקבל עבור מניות IDBG בנאמנות, וזאת על מנת שנכסים ובניין תוכל לנכות את הסכום מהתמורה שתשלם לאי.די.בי אם יבוצעו הפחתות שווי מהותיות בנדל"ן בלאס וגאס בשנה הקרובה. 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: סיוון פרג'

 

פירוש הדבר הוא שהיקף המזומנים שהעסקה הזו תניב לאי.די.בי, שזקוקה למזומנים כדי להתמודד עם חוב של 2 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח ועם הפירעונות שלהם היא נדרשת עד סוף השנה, יעמוד על 85 מיליון שקל בלבד, בעוד שבמקור החברה בנתה על סכום של 150 מיליון שקל.

 

הנתח של אי.די.בי ב־IDBG ירד מ־50% ל־26% לאחר שנכסים ובניין המירה חוב של אי.די.בי פתוח למניות החברה. לפי ההערכת שווי בוצעה ל־IDBG, השווי של חלקה הנוכחי של אי.די.בי בחברה עומד על 127 מיליון שקל, אולם נכסים ובניין מציעה לרכוש את המניות בהנחה של 25% בשל המשבר בשווקים, וכאמור מבקשת ש־15% מהתמורה תופקד בנאמנות.

x