שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

למרות הקורונה: אסדת ההפקה של מאגרי כריש ותנין יצאה מהמספנה בסין לעבר סינגפור

אנרג'יאן דיווחה אמש על סיום עבודות התשתית באסדה במספנות בסין, לקראת השלמתן בסינגפור תוך 8 חודשים; במקביל מסרה על שינוי במתווה העסקה לרכישת נכסי הנפט של אדיסון - תוזל ב-150 מיליון דולר לאחר החרגת הנכסים באלג'יריה

ליאור גוטמן 12:3404.04.20
חברת האנרגיה היוונית-בריטית אנרג'יאןדיווחה אתמול (ו') שהשלימה אבן דרך חשובה בפיתוח מאגרי הגז כריש ותנין, ולפיה הסתיימו עבודות התשתית באסדת הפקת הגז הימית שלה (FPSO). העבודות בוצעו במספנת Cosco Shipyards שבסין, והאסדה בדרכה לההשלמת עבודות בסינגפור.

 

 

 

ההערכות בשבועות האחרונים היו שמשבר הקורונה יעכב את התעשייה הסינית עד לשיתוק מלא, אולם באנרג'יאן, שנסחרת בישראל ובלונדון, מספרים שהעובדות ממשיכות להתנהל כרגיל. לפיכך, על פי תוכניות החברה בתוך כ-8 חודשים תושלם הבנייה בסינגפור באופן מלא, והאסדה  תצא אז למסע ימי ארוך מהמזרח הרחוק לעבר ישראל עם כוונת הפקת גז רשמית עבור השוק הישראלי עד אמצע 2021.

 

מה דעתך על מניית אנרג'יאן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
האסדה של אנרג'יאן אמורה להיות יוצאת דופן בנוף המקומי. מדובר באסדה צפה שנראית כמו אוניה ענקית (אורכה כ-225 מטר), והיא עתידה לטפל בגז הטבעי אשר יופק במאגר כריש על פי הבאר, ובמרחק של כ-90 ק"מ מהחוף הישראלי. נכון להיום, אנרג'יאן חתומה על הסכמים למכירה של לפחות 5 מיליארד מ"ק גז טבעי לשנה (כ-43% מהצריכה הלאומית ב-2019) עם שורת הסכמים שמותנים במציאת גז נוסף. בהמשך יפותח גם מאגר תנין.

 

במקביל דיווחה אנרג'יאן על שינוי תנאי העסקה לרכישת נכסי הנפט של אדיסון האיטלקית. לאדיסון היו יותר מ-60 רישיונות בפיתוח, לרבות בקרואטיה, במצרים, באנגליה, אלג'יריה, נורבגיה ואיטליה, והעסקה כללה רכישה של שדות נפט וגז באפריקה ובאירופה ובהיקף כספי של עד 865 מיליון דולר. במהלך שנה שעברה דיווחה אנרג'יאן שהיא מוכרת את נכסי הנפט בנורבגיה, באנגליה ובים הצפוני בעבור כ-250 מיליון דולר, ובסופ"ש האחרון היא הודיעה שהיא מחריגה את נכסי הנפט באלג'יריה מעסקת אדיסון. סכום העסקה הכולל יוזל בכ-150 מיליון דולר, וחתימה רשמית להעברת הנכסים מאדיסון לאנרג'יאן צפויה תוך כ-8 חודשים.

 

 

האסדה שיצאה לדרך האסדה שיצאה לדרך

 

x