$
בורסת ת"א

הוט משכה את ההצעה לרכישת פרטנר תמורת 3.6 מיליארד שקל

על-פי הערכות, הוט התקשתה לקבל מימון בנקאי לעיסקה בשל משבר הקורונה; ייתכן כי ב-HOT הבינו שסיכויי העסקה קלושים לאור ההתקדמות המהירה של עסקת סלקום-גולן טלקום וההיתכנות הסבירה יותר לאישורה על ידי הרגולטורים; סיבה אפשרית נוספת למשיכת ההצעה היא ירידה בשווי השוק של פרטנר

גולן חזני ואביאור אבו 21:4330.03.20

חברת הוט משכה את ההצעה שלה לרכישת פרטנר. החברות עדיין לא הודיעו על כך רשמית לבורסה. לפני כחצי שעה הודיעה הוט על כך לדירקטוריון פרטנר במכתב ששיגרה.  

הוט הציעה לרכוש את פרטנר תמורת 3.6 מיליארד שקל ב-28 בפברואר, במחיר שהיה גבוה ב-30% משווי השוק של החברה.

 

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית הוט צילום: HOT

 

 

על-פי הערכות, הוט התקשתה לקבל מימון בנקאי לעיסקה בשל משבר הקורונה, דבר שמקשה על בנקים להעניק אשראי לעיסקאות.

 

סביר כי ב-HOT הבינו שסיכויי העסקה קלושים לאור ההתקדמות המהירה של עסקת סלקום-גולן טלקום וההיתכנות הסבירה יותר לאישורה על ידי הרגולטורים. סיבה נוספת היא ירידה בשווי השוק של פרטנר, בין היתר לאור משבר הקורונה, שעמד בסוף יום המסחר על כ-2.4 מיליארד שקל.

 

בסוף ינואר אישרו פרטנר ואלטיס, החברה האם של HOT, את חשיפת כלכליסט בדבר הצעת רכישת 100% ממניות פרטנר. דירקטוריון פרטנר החל לבחון את ההצעה בשבועות האחרונים ואף דיווח כי יבחן את כלל האפשרויות העומדות בפניו, כולל אפשרות רכישה של חברה מתחרה. פרטנר שכרה את שירותיו של גולדמן זאקס להוביל את המשא ומתן מול HOT ואת ארנסט אנד יאנג כיועץ. HOT שכרה את שירותיו של בנק מורגן סטנלי להוביל את המשא ומתן.

 

במקביל, סלקום הגישה לרשות התחרות ומשרד התקשורת את הצעת הרכישה של גולן טלקום תמורת שווי של כ-737 מיליון שקל.

 

בתוך כך, מניית אלטיס שבשליטת פטריק דרהי צנחה מתחילת פברואר בכ-45% לשווי של 4.3 מיליארד יורו בלבד. אלטיס היא החברה האם של הוט.

x