$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מגה אור: "אם נכסים ובניין תחליט למכור את ישפרו לתנופורט, לא יהיו לנו טענות"

אתמול דיווחה נכסים ובניין, שבשליטת דסק"ש של אדוארדו אלשטיין, כי מגה אור הפרה את התחייבותה להפקיד 40 מיליון שקל — אבן הדרך השנייה בדרך לרכישת ישפרו

גולן חזני 08:1330.03.20

עסקת המכירה של חברת הקניונים ישפרו שבבעלות נכסים ובניין לחברות הנדל"ן מגה אור וביג - מתפוצצת. אתמול (א') דיווחה נכסים ובניין, שבשליטת דסק"ש של אדוארדו אלשטיין, כי מגה אור הפרה את התחייבותה להפקיד 40 מיליון שקל - אבן הדרך השנייה בדרך לרכישת ישפרו.  

הצדדים סיכמו על המכירה תמורת 855 מיליון שקל בינואר האחרון. הרוכשות כבר הפקידו פיקדון בגובה 15 מיליון שקל, שלא אמור לשוב לידיהן גם אם העסקה לא תצא לפועל. אם זה יהיה המצב, מדובר בפתח למאבק משפטי.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מאז נחתמה העסקה פרץ משבר הקורונה, שהביא להשבתת הקניונים והפך את תמונת המצב העסקי. כעת, כך נראה, מגה אור וביג לא מעוניינות בהשלמתה. ממכתב ששלח עו"ד יוסי בנקל ממשרד שיבולת, בשם מגה אור לנכסים ובניין, ושהגיע לידי "כלכליסט", עולה כי הרוכשות הציעו לנכסים ובניין להקפיא את העסקה למשך שלושה חודשים. לאחריהם "הצדדים יבחנו אם ניתן להמשיך בביצוע העסקה ובאילו תנאים". אולם, נכסים ובניין לא נענתה.

 

כעת מגה אור וביג מציעות לנכסים ובניין להתקדם עם מתעניינת אחרת, תנופורט: "מפרסומים בתקשורת נודע כי נעשו אליכם פניות מטעם בעלי השליטה בתנופורט, שהלינו כי ההצעה שהוגשה מטעמם לא התקבלה. בנסיבות הנוכחיות, ככל שיש בידיכם להתקדם בביצוע עסקה חלופית עם תנופורט או עם כל גורם אחר, למגה אור לא יהיו כל טענות בעניין". כפי שנחשף ב"כלכליסט", תנופורט, שבשליטת כידן דהרי וירון אדיב, הציעה 872 מיליון שקל עבור ישפרו.

 

מחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור מחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור צילום: ורד פיצ׳רסקי

 

x