$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בגלל הקורונה: רשות ני"ע שוקלת לאפשר לחברות לדחות את פרסום דוחות הרבעון הנוכחי

הרשות העניקה אפשרות לדחות את הדוחות השנתיים ל-2019 עד לסוף אפריל כאשר אז ההנחה הייתה שרוב החברות כבר הכינו את רוב הדוחות ואילו את הכנסת הדוחות של הרבעון הראשון במתכונת עבודה מצומצמת מאד, בעיקר מהבית, יהיה הרבה יותר קשה להכין

רחלי בינדמן 17:5526.03.20

רשות ניירות ערך בוחנת לאפשר לחברות הציבוריות לדחות עד לסוף חודש יוני את פרסום דוחות הרבעון הנוכחי - הראשון של 2020 והרבעון הראשון שישקף את נזקי משבר הקורונה, כך נודע לכלכליסט. תאריך היעד המקורי לפרסום הדוחות הוא סוף מאי, כך שמדובר בדחייה של חודש. 

הסיבה: החשש שלחברות יהיה קשה להכין את הדוחות בגלל הצמצום החד בפעילות העסקית, הוצאת עובדים רבים לחופשה ללא תשלום, כולל רואי חשבון רבים שאמונים על הכנת הדוחות הכספיים.

 

הרשות בהובלת היו"ר ענת גואטה כבר העניקה אפשרות לדחות את הדוחות השנתיים ל-2019 עד לסוף אפריל במקום לסוף מרץ, כאשר אז ההנחה הייתה שרוב החברות כבר הכינו את רוב הדוחות ואילו את דוחות הרבעון הראשון יהיה הרבה יותר קשה להכין במתכונת עבודה מצומצמת מאוד, בעיקר מהבית. 

ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך צילום: יריב כץ

 

 

באיגוד החברות הציבוריות הפנו גם הם בקשה כזו לרשות ניירות ערך אלא שהם ביקשו אפילו לשקול לבטל את פרסום דוחות הרבעון הראשון. ברשות צפויים לקבל החלטה בימים הקרובים ולפרסם את ההקלות כבר בשבוע הבא.

 

המשמעות של החלטה כזו היא שהפגיעה העסקית של התאגידים הנסחרים בבורסה כפי שתשתקף בהכנסות וברווח לא תחשף במלואה לציבור המשקיעים בזמן. ברשות הנחו כבר את החברות לפרסם דיווחים מיידים על השלכות הנגיף על הפעילות העסקית אלא שרוב החברות ציינו כי קשה להן לכמת את הפגיעה הצפויה בצורה מדוייקת.

x