$
בורסת ת"א

בעלי המניות יתבקשו לאשר: טיב טעם מקדמת את בתו של בעל השליטה

חן חגי-כהן, רואת חשבון בהכשרתה, מונתה לדירקטורית בטיב טעם לפני שנה - עתה מעוניית הקבוצה למנותה לראש אגף הכספים בחברה הבת ישרקו העוסקת ביבוא ושיווק מזון; השכר החודשי המוצע לבתו של חגי שלום, הבעלים של הקבוצה, עומד על 37 אלף שקל

נורית קדוש 13:3926.03.20

פחות משנה לאחר שחן חגי-כהן מונתה כדירקטורית בטיב טעם, הקבוצה מעוניינת למנותה לראש אגף הכספים בחברה הבת ישרקו - האסיפה הכללית תתבקש לאשר את המינוי, שכן חגי-כהן היא בתו של חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם. המועמדת היא גרושתו של עדי כהן, שפוטר מתפקיד מנכ"ל טיב טעם לפני כשנה.

 

חגי-כהן, עבדה בעבר כרואת חשבון וכיהנה כחשבת ומנהלת כספים בחברות שונות, בינהן, בחברה הפרטית של אביה, 'הארגז תעשיות'. ביולי אשתקד, אישרה האסיפה של בעלי המניות בחברה את מינויה לתפקיד דירקטורית בטיב טעם וכן  את זכאותה לגמול דירקטורים. כעת, תידרש האסיפה לאשר את מינויה ותנאי כהונתה למשך 3 שנים, בתפקיד ראש אגף כספים בחברת ישרקו, העוסקת בייבוא, ייצור ושיווק מזון ובחברה הבת שלה סנפיר ים העוסקת ביבוא ושיווק דגים.

 

במסגרת תפקידה, תהא אחראית חגי-כהן לניהול מחלקת הגבייה, הספקים והנהלת חשבונות בחברה הבת, פיתוח והפעלה של תהליכי חיזוי ועיתוד למלאי לכלל המוצרים המיובאים והמיוצרים במפעלי החברה, תמחור המוצרים המיובאים והמיוצרים, בניית מדדי בקרה לאגף הכספים, הכנת דוחות מנכ"ל, הכנת דוחות כספיים תקופתיים, בניית תהליכי עבודה חוצי ארגון, בניית תקציב שנתי ועוד. במקביל, תמשיל חגי -כהן לכהן כדירקטורית בטיב טעם.

 

אם תאושר העסקתה, תהנה חגי-כהן משכר ברוטו בגובה 37 אלף שקל בחודש, לצד תנאים סוציאליים שונים ובהם דמי הבראה, ימי חופשה, דמי מחלה, ביטוח מנהלים וקרן השתלמות. עוד תקבל חגי -כהן מענק שנתי בגובה עד 1.5 משכורות, על עמידה ביעדים. בנוסף, ישרקו תעמיד לרשותה טלפון ורכב אשר עלותו החודשית לחברה תגיע עד 6,000 שקל בחודש ואף תישא בכל עלויות האחזקה, למעט שווי שימוש אשר יחול על חגי-כהן. החל ממועד כניסתה לתפקיד המוצע, חגי-כהן תמשיך לכהן כדירקטורית בחברה  אך לא תהא זכאית לגמול דירקטורים.

 

חגי שלום מנכ"ל טיב טעם חגי שלום מנכ"ל טיב טעם צילום: רמי זרנגר

 

התגמול של חגי שלום, בעל השליטה המכהן כמנכ"ל וכדירקטור בטיב טעם, הסתכם ב- 2019 ב- 7.35 מיליון שקל, על 80% משרה. 2.15 מיליון שקל, הועברו כדמי ניהול לחברת הארגז שבבעלותו ו- 4.82 מיליון שקל כתשלום להארגז כנגד רכישת מערכות וקבלת שירותי תחזוקה. בנוסף לשלום ולביתו, מכהנים בדירקטוריון החברה גם חתנו של שלום, אסף גרוס ומועסק עובד נוסף, הנמנה על קרוביו של בעל השליטה בחברה.

 

מה דעתך על מניית טיב טעם:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

שלום החל לשמש כמנכ"ל טיב טעם, לאחר שבינואר אשתקד, עבר הסכסוך המשפחתי בין חתנו עדי כהן שכיהן כמנכ"ל החברה לבין רעייתו לשעבר של כהן, חן חגי כהן, מפסים אישיים לפסים עסקיים. כהן, שהועסק עד אז דרך חברת הארגז שבבעלות שלום, הוצא בידי דירקטוריון טיב טעם לחופשה מיידית ולאחריה, פוטר. זאת לאחר שפנה ליו"ר דירקטוריון טיב טעם אהרון מידן וליו"ר ועדת הביקורת ראובן אבי־טל, בטענה להתערבות של שלום בניהול תוך פגיעה במשטר התאגידי של החברה. בסביבת שלום, דחו אז את הטענה להתערבות לא תקינה וטענו כי הסכסוך בין כהן לרעייתו, שפרץ שנתיים וחצי קודם לכן, הסתיים בחתימה על הסכם גירושים. עוד נטען כי לאחר החתימה על ההסכם, העלה כהן דרישות חריגות לפיצויים מהחברה ומאלו לא נענו, פנה לדירקטוריון בהאשמת שווא.

x