$
בורסת ת"א

רפאל מצטרפת לאלביט ולתעשייה האווירית ומפרסמת דו"ח שיא ל-2019

דו"ח ראשון של החברה הממשלתית מאז רכישת אירונאוטיקס: רשמה 2.7 מיליארד דולר במכירות, ורווח נקי של 111 מיליון דולר; סך ההזמנות מרפאל עומד על סכום עתק של 7.2 מיליארד דולר; "אין ספק כי למשבר הקורונה תהיה השפעה על רפאל, אולם בשלב זה עדיין לא ניתן לאמוד זאת", אמר ד"ר עוזי לנדאו, יו"ר רפאל

אודי עציון 11:4026.03.20

החברה הממשלתית למערכות לחימה מתקדמות, רפאל, פרסמה את תוצאותיה לשנת 2019 - ההכנסות עלו ב-3.9% ל-2.7 מיליארד דולר והרווח הנקי עמד על 111 מיליון דולר. בנוסף, החברה קיבלה הזמנות חדשות בסך 2.8 מיליארד דולר, כשסך הכול, צבר ההזמנות ממנה עומד על 7.2 מיליארד דולר. במהלך השנה העבירה רפאל למדינה דיבידנדים בהיקף של כ-500 מיליון שקל. 

 

זהו הדוח הראשון מאז רכשה רפאל את אירונאוטיקס ביחד עם איש העסקים אביחי סטולרו ב-850 מיליון שקל, במטרה להיכנס לשוק המטוסים הבלתי מאוישים, אולם היא ממשיכה לפעול בנפרד, ונתוניה (של אירונאוטיקס) אינם נכללים בדו"ח זה.

 

 

טילי ספייק של רפאל טילי ספייק של רפאל צילום: רפאל

 

רפאל היא יצרנית כיפת ברזל ומערכות מרכזיות נוספות למערכת הביטחון. מנכ"ל החברה אלוף (במיל') יואב הר-אבן, אמר כי "כולנו ממוקדים במשבר הקורונה ומעבר לעשייה הביטחונית השוטפת אנחנו שותפים בניסיונות למצוא את הפתרונות הטכנולוגיים שיסייעו במלחמה נגד הנגיף והתפשטותו. ההישגים הטכנולוגיים-עסקיים והאיתנות הפיננסית המקבלים ביטוי בתוצאות הכספיות של 2019 יסייעו לנו בבואנו להתמודד עם האתגרים הצפויים, שבשלב זה אנחנו לא יודעים מה תהיה השפעתם עלינו. גם בימים אלו, לאור היערכות נכונה, מצליחה החברה לשלב בין מילוי הנחיות משרד הבריאות לבין המשך רציפות התפקוד, בראש וראשונה לטובת מערכת הביטחון, וזאת הודות לעשייתם ועבודתם המסורה של אנשי רפאל הרואים שליחות בעשייתם".

 

בשנה האחרונה רשמה החברה כמה עסקאות משמעותיות ומספר הישגים משמעותיים נוספים, בהם: רכישת שתי סוללות כיפת-ברזל ע"י צבא ארה"ב, ואספקה ראשונה של מערכות "מעיל רוח" לצבא האמריקני. הצטיידות בזק של הצבא ההודי בטילי "ספייק", קבלת הזמנה משמעותית מצבא גרמניה לאותם טילים והרחבת שוק הלקוחות של מערכות הניווט מסוג "לייטנינג".

 

רפאל גייסה השנה למעלה מ-800 עובדים, מרביתם במקצועות הטכנולוגים. "המחויבות של העובדים לרפאל, יחד עם המחויבות של הדירקטוריון והנהלה כלפיהם, היא סוד כוחה ועוצמתה של החברה. אין ספק כי למשבר הקורונה תהיה השפעה על רפאל, אולם בשלב זה עדיין לא ניתן לאמוד זאת", אמר ד"ר עוזי לנדאו, יו"ר רפאל.
x