$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עופר אליהו נכנס לקנאביס – וסוגר עיסקה עם אהוד ברק

עופר אליהו הקים יחד עם קבוצת משקיעים את חברת הקנאביס הרפואי קאן פור לייף, העוסקת בגידול חקלאי, ובוחנת הקמת מפעל ייצור בצמוד לחווה. החברה סגרה השבוע עסקה עם החברה הבת של אינטרקיור קנדוק - אותה מוביל אהוד ברק מכהן כיו"ר

צלי גרינברג 08:0926.03.20
חברת  אינטרקיורדיווחה שלשום (ג') כי חברת הבת שלה קנדוק חתמה על הסכם לגידול חקלאי של קנאביס רפואי עם "תאגיד מורשה", המוערך על ידי גורמים בענף בעד 3 טון קנאביס רפואי לשנה. לכלכליסט נודע כי התאגיד המדווח הוא חברת הקנאביס הרפואי קאן פור לייף (CANN4LIFE), שאחד הבעלים שלה הוא עופר אליהו - אליהו כיהן עד אמצע חודש מרץ 2018 כמנכ"ל מגדל ביטוח.  
עופר אליהו אמר לכלכליסט, כי "להערכתי, הגופים המוסדיים בענף הביטוח יגבירו באופן משמעותי את התעניינותם בהשקעה בתחום הקנאביס הרפואי וזאת בשל שתי מגמות בולטות: הצורך בגיוון תמהיל אפיקי השקעותיהם במציאות מאקרו-כלכלית מאתגרת, לצד פוטנציאל הצמיחה העסקי של חברות הקנאביס הציבוריות. ככל שהגופים המוסדיים ימשיכו ויכירו לעומק את התחום, כך הם יגלו את הכדאיות הגלומה בו להשקעת כספי העמיתים, לטובת השגת תשואות תחרותיות, כאמור תחת חתירה לפיזור השקעות מניב".

 

מה דעתך על מניית אינטרקיור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
לגבי העסקה הראשונה של החברה עם קנדוק אליהו הוסיף: "בחרנו בשיתוף פעולה אסטרטגי עם קנדוק מתוך הכרה במובילות החברה, בידע הנצבר שלה, וביכולותיה המוכחות". קאן פור לייף הקימה חוות גידול חקלאי לקנאביס רפואי על כ-5.7 דונם במושב נתיב הגדוד שבבקעת הירדן, המגדלת בתאי גידול חקלאי מופרדים, שמאפשרים יותר שליטה ובקרה על הנעשה בחממות. החברה בוחנת גם הקמת מפעל ייצור למוצרי קנאביס רפואי בצמוד לחווה.

 

בקאן פור לייף מחזיקים חברת ח.א. אורן (49%) השייכת למשפחה החקלאית המחזיקה באדמות ובידע המקצועי, וחברת ע.י סאטיבה החזקות (51%), שהוקמה ב-2018 על ידי קבוצת המשקיעים בראשות אליהו לטובת השקעות בתחום הקנאביס הרפואי. המשפחה החקלאית ששותפה עם אליהו וקבוצתו בחווה היא משפחת אורן, המחזיקה משק חקלאי המתמחה בגידול תאנים וענבים. חיים אורן, אב המשפחה, הוא מדריך תמרים ותאנה במשרד החקלאות ונחשב לאחד המומחים בתחום הגנת הצומח. בחודש יולי 2020 הוא צפוי לצאת לפנסיה ולסייע לבן, אידן אורן, בחברת הקנאביס שהאחרון הקים עם אליהו.

 

אידן אורן אמר לכלכליסט, כי "הכרנו את עופר במהלך גיוס שהתחלנו לעשות לחברה ומצאנו חבר לדרך. בניגוד לעסקאות רבות עם חקלאים בתחום הקנאביס, עופר לא חיפש לעשוק אותנו באחוז ההחזקה ולרוקן אותה מתוכן, אלא להיפך, הוא רצה להפוך אותנו לשותפים".

 

עופר אליהו עופר אליהו צילום: גל חרמוני

x