$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

למה אלשטיין מינה את עצמו ליו"ר ישראייר

נראה שאלשטיין איננו רגוע באשר לעמדתו של גיורא ענבר, שמשמש כיו"ר אי.די.בי תיירות וישראייר, והינו דח"צ באי.די.בי, משום שהאחרון דרש מאלשטיין להזרים הון לאי.די.בי.

גולן חזני 08:0224.03.20

בעל השליטה באי.די.בי פתוח אדוארדו אלשטיין, נערך לעימות מול החברה־הבת ישראייר. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול אלשטיין מינה את עצמו ליו"ר חברת התעופה במקום גיורא ענבר, וכן מינה את היועץ המשפטי של אי.די.בי, עו"ד אהרון קאופמן, כדירקטור.

 

בכך עולה מספר נציגי אי.די.בי בדירקטוריון ישראייר מחמישה לשבעה. החמישה הם מאוריסיו גיאור, חיים טבוך חשב אי.די.בי, גיורא ענבר, ערן סער ונסטור דן, גיסו של אלשטיין. נראה שאלשטיין איננו רגוע באשר לעמדתו של ענבר, שמשמש כיו"ר אי.די.בי תיירות וישראייר, והינו דח"צ באי.די.בי, משום שהאחרון דרש מאלשטיין להזרים הון לאי.די.בי.

 

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: איתן שגב

 

כמו כן, אלשטיין חושש מעמדתו של ערן סער, מנכ"ל אי.די.בי, שאותו פיטר בשבוע שעבר מתפקיד מנכ"ל דסק"ש. אלשטיין חרד משום שדירקטוריון אי.די.בי תיירות וישראייר עומד להחליט אם לנקוט בצעדים משפטיים נגד אי.די.בי, שמחזיקה 100% ממניות החברה, כשברקע לחץ של נושה אחר של ישראייר, בנק לאומי.

 

אי.די.בי לא מתכוונת לשלם חוב של 5 מיליון דולר בסוף החודש לישראייר, וזו צריכה להחליט אם לנקוט בהליכים משפטיים נגד אי.די.בי. צעד כזה משמעותו לקיחה של אי.די.בי פתוח לפירוק, ולמעשה סוף דרכה של החברה בבעלות של אלשטיין.

 

אתמול הודיעה מגה אור של צחי נחמיאס כי היא מנהלת דיונים לשינוי תנאי העסקה לרכישת ישפרו מנכסים ובניין של אלשטיין.

x