$
בורסת ת"א

בעקבות הקורונה: עסקת ישראל קנדה - מנרב פרויקטים על סף פיצוץ

ישראל קנדה מודיעה הבוקר כי התנאים המתלים לעסקה לא התקיימו, וכן מציינת: "מגפת הקורונה משפיעה באופן מהותי גם על היבטים נוספים הנוגעים להסכם, שינתה לחלוטין את התשתית העובדתית עליה נשען ההסכם"; מנרב פרויקטים דוחה את הטענות אך הסכימה לקיים פגישה לדיון בעסקה - במסגרתה אמורים ישראל קנדה והאחים נקש לרכוש את החברה ב-550 מיליון שקל

מיקי גרינפלד 09:5922.03.20
עסקת הענק תבוטל? רכישת מנרב פרויקטיםעל ידי ישראל קנדהוהאחים נקש בסימן שאלה. התנאים לעסקה שבה אמורות הרוכשות לשלם למנרב עבור החברה הבת 550 מיליון שקל לא התקיימו, ולטענת ישראל קנדה מגיפת הקורונה אף היא שינתה את התשתית עליה התבססה העסקה - מנרב פרויקטים דוחה את הטענות והצדדים צפויים להיפגש על מנת לדון בהמשך הדרך.  
ישראל קנדה מדווחת הבוקר (א') כי התנאים המתלים הדורשים שרשות ני"ע תקבל את עמדת מנרב פרויקטים לפיה מנגנון התמורה הנוספת אינו מהווה נייר ערך, לצד רכישת פוליסת ביטוח מצגים בגין אי נכונות מצגי מנרב פרויקטים, לא התקיימו. הרשות הודיעה כי מנגנון התמורה הנוספת מהווה נייר ערך ולפיכך על הצדדים לקבוע מנגנון חלופי.

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
בעקבות הודעת הרשות הציעה מנרב פרויקטים מנגנון חלופי. הואיל ולדעת הרוכשת (ישראל קנדה) המנגנון החלופי עמד בניגוד גמור למטרות מנגנון התמורה הנוספת כפי שנכלל בהסכם המיזוג, הודיעה הרוכשת למנרב פרויקטים כי היא מתנגדת למנגנון שהוצע. בנוסף עדכנה הרוכשת את מנרב פרויקטים כי בכל הנוגע לביטוח המצגים, ישנם קשיים לא מבוטלים ביחס לתנאי הביטוח ולסיכויי רכישתו.

 

בנוסף ציינה הרוכשת כי מגפת הקורונה משפיעה באופן מהותי גם על היבטים נוספים הנוגעים להסכם, שינתה לחלוטין את התשתית העובדתית עליה נשען ההסכם, לרבות ציפיות הצדדים הקשורות בכך, וכן כי השלכותיה על פעילותה העסקית של מנרב פרויקטים.

 

ישראל קנדה הציעה למנרב פרויקטים לקיים בדחיפות פגישה, על מנת לדון באפשרויות העומדות בפני הצדדים בכל הנוגע להמשך קידומו של ההסכם וכן הציעה לדחות את האסיפה הכללית של מנרב פרויקטים עד לאחר קיום הפגישה המוצעת, ובהתאם לתוצאותיה. מנרב פרויקטים הודיעה לרוכשת כי היא דוחה את טענות הרוכשת אולם היא נכונה לקיים פגישה משותפת.

 

ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה ברק רוזן ואסי טוכמאייר בעלי השליטה בישראל קנדה צילום: אריק סולטן

 

גם מכירת אלעד מגורים מתנדנדת

  

עסקה נוספת שנראית לפתע מתנדנדת היא מכירת אלעד מגורים החדשה של תשובה לחברת ישראל קנדה. בדיווח שהוציאה היום לבורסה, מעדכנת ישראל קנדה כי אישור הדירקטוריון לעסקה, שהיה תנאי מתלה ואמור היה להתקבל עד ה-17 במרץ, נדחה ל-19 באפריל 2020. בנוסף, נוספו להסכם בטוחות שכוללות שעבוד 25% ממניותיו של תשובה באלעד מגורים החדשה ובאלעד מגורים שתפוצל ממנה (הכוללת בעיקר את הפרויקט שהחברה מקימה כעת בשכונת בבלי בתל אביב).

  

ישראל קנדה דיווחה לפני שבוע (11.3) על עסקה לרכישת 70.7% מחברת אלעד מגורים החדשה מתשובה, תמורת 205 מיליון שקל. צלילת המניות בבורסה על רקע מגפת הקורונה מכה בשבועות האחרונים גם במניות ישראל קנדה, מי שהיתה שיאנית העליות בבורסה אשתקד (240% בשנה). מתחילת השנה ירדה מניית החברה בלמעלה מ-50% והיא נסחרת כעת בשווי של מיליארד שקל.

x