שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלשטיין יזרים 12 מיליון שקל לקופת אי.די.בי

11 מיליון שקל יועברו למימון פירעון הריבית בסוף החודש למחזיקי סדרת האג"ח יד'; מיליון שקל נוספים יועברו לקופת אי.די.בי למימון צרכים שוטפים ותשלום משכורות. ההזרמה, החריגה יחסית בתקופה של משבר עולמי, היא תגובה למכתב ששיגרו הדח"צים בחברה לדולפין של אלשטיין, בו דרשו 40 מיליון שקל

גולן חזני 13:2420.03.20

אדוארדו אלשטיין יזרים 12 מיליון שקל לקופת אי.די.בי כדי לממן את פירעון הריבית בסוף החודש למחזיקי סדרת האג"ח יד' בסך 11 מיליון שקל; מיליון שקל נוספים יועברו לקופת אי.די.בי למימון צרכים שוטפים ותשלום משכורות.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

ההזרמה, החריגה יחסית בתקופה של משבר עולמי, היא תגובה למכתב ששיגרו הדח"צים בחברה לדולפין של אלשטיין בו דרשו 40 מיליון שקל מדולפין בהתאם לשטר הנאמנות של אגרות החוב שהנפיקה אי.די.בי לדולפין. אלשטיין לא יזרים 40 מיליון כפי שדרשו הדח"צים בראשות גיורא ענבר, אלא 12 מיליון בלבד, אם כי הדח"צים הסכימו לכך בישיבת הדירקטוריון אתמול (ה'). ההזרמה תמנע כניסה להסדר חוב של אי.די.בי בשלב זה.

 

18 מיליון שקל מההזרמה שדרשו הדח"צים עניינם פירעון חוב לישראייר, חברת הבת, בסוף החודש - חוב שלא ייפרע. ההסכמות הושגו, כך לפי דיווח של אי.די.בי פיתוח, "בשים לב להתפשטותו של נגיף הקורונה בארץ ובעולם, ובשים לב גם לנסיבות הקיצוניות שנוצרו והתנודתיות חסרת התקדים בשוקי ההון".

 

מעבר לכך נקבע כי הנהלת החברה, בראשות המנכ"ל ערן סער, "תפעל לעדכון של התחייבויותיה כלפי מחזיקי אגרות החוב של החברה מכוח כתב ההתחייבות של החברה מיום 24.10.2019, בשיתוף פעולה עם נציגיהם של מחזיקי אגרות החוב, לתקופה של 90 ימים. במהלך התקופה זו, החברה תפעל יחד עם בעלת השליטה לגיבוש תוכנית ומתווה פעולה בקשר עם מצבה הכספי של החברה ולצורך המשך שירות התחייבויותיה". הכוונה היא לשיחות עם מחזיקי שלוש סדרות האג"ח של אי.די.בי פיתוח, להם חייבת החברה מעל ל-2 מיליארד שקל - ט' הלא מובטחת, יד' ו-טו'. 

x