$
בורסת ת"א

משבר הקורונה

קופיקס סגרה את מרבית בתי הקפה שלה

בעקבות החמרת ההנחיות של משרד הבריאות, סגרה רשת בתי הקפה 70 מסניפיה, כאשר בשלב זה נותרה פעילים 35 סניפים. לעומת זאת, החברה שבשליטת רמי לוי נהנית מצמיחה ברשת המרכולים שלה סופר קופיקס בעקבות הצטיידות הצרכנים במזון

נורית קדוש 00:0519.03.20

החמרת הנחיות משרד הבריאות, המחייבות סגירת מקומות תרבות הפנאי, קניונים, ברים ובתי אוכל ואיסור התקהלויות, פוגעת בקופיקס. החברה סגרה כשני שליש (70) מסניפי בתי הקפה של חברת הבת אורבן קופיקס, ובשלב זה נותרו כ-35 סניפים פעילים.

מנגד, נהנית החברה מצמיחה בזרוע המרכולים סופר קופיקס, בעקבות הצטיידות הצרכנים במזון. קופיקס מעריכה כי לאור היקף העלייה במכירות תחום המרכולים, הרווחיות התפעולית של החברה לא תושפע מהותית, גם לאור הקיטון בפעילות תחום בתי הקפה.

רמי לוי על רקע סניף של קופיקס רמי לוי על רקע סניף של קופיקס צילום: אוהד צויגנברג, יחצ קופיקס

 

נגיף הקורונה השפיע לטובה על המרכולים של קופיקס ופגע בבתי הקפה. בשבוע הראשון של חודש מרץ, עלה הפדיון במרכולי הרשת בכ-8.2% לעומת תקופה זהה בחודש פברואר השנה והגידול הכספי בפדיון בין התקופות הסתכם בכ- 350 אלף שקל. בתחום בתי הקפה ב-11 סניפי הפעלה עצמית ירד הפדיון באותה תקופה בכ-7% למול תקופה זהה בחודש פברואר השנה והקיטון הכספי בפדיון בין התקופות הסתכם לכ-15 אלף שקל.

 

קופיקס שבשליטת רמי לוי, חתמה את 2019 עם ירידה במכירות והעמקת ההפסד הנקי שהסתכם ב-11.33 מיליון שקל.

x