$
בורסת ת"א

אל על ממשיכה לצמצם - תפעיל 4 טיסות יומיות בלבד

"לוח טיסות הנוסעים צומצם באופן משמעותי עקב הירידה בביקוש", מסרה החברה; בשלב זה תמשיך אל על להוציא שתי טיסות יומיות לניו יורק, אחת לפריז ואחת ללונדון - לצד טיסות שבועיות לטורונטו ויוהנסבורג

נווית זומר 19:2517.03.20

חברת אל על דיווחה הערב (ג') לבורסה כי  ביצעה צמצום נוסף במספר הטיסות שהיא מפעילה בעקבות התפרצות הקורונה: "לוח טיסות הנוסעים שלה צומצם באופן משמעותי והותאם עקב הירידה בביקוש הנובעת, בין היתר, מהנחיות הגורמים הרלוונטיים ומגבלות שונות המוטלות על השבים מחו"ל", נאמר בהודעה.  

לכלכליסט נודע כי החברה תפעיל מעתה ארבע טיסות יומיות - שתי טיסות לניו יורק, טיסה אחת לפריז, טיסה אחת ללונדון, ובנוסף טיסות שבועיות לטורנטו ויוהנסבורג. זאת לאחר שהיום יצאו הטיסות האחרונות בקווים לסן פרנסיסקו, בוסטון, מומביי, מוסקבה, בריסל, מיאמי ולוס אנג'לס.  הרקע לצמצום הוא כמובן מגיפת הקורונה וסגירת הגבולות ברבות ממדינות העולם. 

 

 צילום: רויטרס

 

 

כ-5,000 עובדי אלעל יוצאים היום לחל"ת לאחר שוועד העובדים הסיר את התנגדותו למהלך. במקביל חלה התקדמות ביחסי הוועד וההנהלה ובימים האחרונים מתקיימות שיחות בין הצדדים. סלע המחלוקת הוא פיטורי 600 עובדים קבועים כפי שכלול בתכנית ההבראה שהגישה אל על למשרד האוצר.

 

מה דעתך על מניית אל על:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אל על הודיעה לעובדים שהוצאו לחופשה ללא תשלום כי רוב הזכויות שלהם יישמרו, כלומר ההנהלה תמשיך להפריש לעובדים לקרן פנסיה, לביטוחי בריאות והמשך הוצאות רכב לעובדים הזכאים. כמו כן, שלא כנהוג ביחס לחל"ת, בהודעה נמסר: "אנו מאפשרים לעובדים לעבוד בעבודה פרטית במהלך החל"ת ללא צורך בקבלת היתר מההנהלה.

 

עוד נמסר כי "ככל שהביקושים המסחריים ישתפרו, אנו נשמח לבקש אותך לשוב לעבודתך קודם לתום החל"ת. היה ובמועד סיום החל"ת לא יסתמן שיפור בפעילות המסחרית, נאלץ להאריך את החל"ת ונודיעך במועד. הצעדים נעשים בלית ברירה נוכח מציאות בלתי אפשרית שנכפתה עלינו. לצערנו לאחר שבחנו את כל החלופות האפשריות, לרבות בשיח עם ועד העובדים, אנו נמצאים במצב שבו אין מנוס מהוצאה לחל"ת של רבים מעובדי החברה".

 

 

 

x