בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דיין ימכור חזרה לתשובה 7% ממניות דלק קידוחים שרכש

אמיר דיין, שרכש 12% ממניות דלק קידוחים מסיטיבנק, שלח חבל הצלה לתשובה, ואחרי הסיבוב יישאר עם אחזקה של 5%. אתמול הציע טדי שגיא לרכוש את 12% המניות ששועבדו לסיטיבנק תמורת 62.7 מיליון דולר ומניית דלק קידוחים זינקה

גולן חזני 07:5218.03.20

דרמה סביב מכירת 12% ממניות דלק קידוחים מסיטיבנק לאמיר דיין מגיעה ככל הנראה לסוף מפתיע. זאת, לאחר שאתמול (ג') אחה"צ הצטרף גורם נוסף למירוץ, טדי שגיא. ל"כלכליסט" נודע כי אתמול בערב הגיעו יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, ואמיר דיין להסכמות על 12% המניות של דלק קידוחים, שאותן רכש דיין.  

על פי ההסכמות, דיין ימכור חזרה לתשובה כ־7% מדלק קידוחים על בסיס המחיר שבו רכש אותן ובפרמיה של כ־2 מיליון דולר, ויישאר עם אחזקה של 5%. המשמעות: קבוצת דלק תשלם עבור המניות כ־35 מיליון דולר, אף שנרכשו בכ־33 מיליון דולר. מבחינת דיין, מלבד הפרמיה מתשובה, הוא רכש 5% תמורת כ־23.7 מיליון דולר, בחצי ממחיר השוק. כעת, עם הזינוק במניית דלק קידוחים, שוויין של המניות הוא כ־58 מיליון דולר.

 

 

מימין: יצחק תושבה, בעל השליטה בקבוצת דלק, טדי שגיא ואמיר דיין
מימין: יצחק תושבה, בעל השליטה בקבוצת דלק, טדי שגיא ואמיר דיין צילומים: עמית שעל, אוראל כהן, Alexander Körner

 

 

הצעת שגיא הקפיצה את דלק קידוחים וקבוצת דלק

התפתחות זו הגיעה בהמשך לידיעה ב"כלכליסט" מאתמול על מו"מ שמנהל תשובה לרכישת המניות, והתפתחות דרמטית נוספת, שנחשפה באתר "כלכליסט" אחה"צ אתמול, שלפיה טדי שגיא הציע לרכוש את המניות תמורת 62.7 מיליון דולר - 5.7 מיליון דולר יותר מהסכום שבו רכש דיין את המניות.

 

מה דעתך על מניית דלק קידוחים יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מיד עם חשיפת ההצעה ב"כלכליסט" על הצעת שגיא, זינקו מניות דלק קידוחים וקבוצה בחדות וכך גם סיימו את המסחר. העובדה ששני אנשי עסקים מובילים מבקשים לרכוש את המניות נתפסה בשוק כסוג של זיהוי הזדמנות והביאה לעלייה בשער המניות.

 

יש לציין כי ההצעה של שגיא הועברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות גלוב אינבסט לימיטד שבבעלותו לרכישת 12% ממניות דלק קידוחים, שמשועבדות לסיטיבנק בגין חוב בסך 57 מיליון דולר של קבוצת דלק. שגיא התחייב לרכוש את המניות בפרמיה של כ־10% ביחס לשווי העסקה עם משפחת דיין ולהעביר מזומן באופן מיידי כנגד המניות. ההצעה תקפה ל־14 יום.

 

 

 

דלק צפויה להסיר את בקשת צו המניעה

כזכור, בסוף השבוע החל הבנק לממש מניות לאחר שקמה לו עילה לפירעון מיידי של החוב, בעקבות ירידת מניית דלק קידוחים מתחת למחיר של 1.2 דולר למניה. מכירת המניות לדיין ביום ראשון בוצעה כעסקה מותנית, והמחיר גילם הנחה של 45ֵ% ביחס למחיר השוק.

 

העסקה הותנתה באישורו של בית המשפט המחוזי בתל אביב, שהוציא ביום ראשון צו מניעה זמני למימוש לבקשת דלק. דלק צפויה היום להסיר את הבקשה. בנוסף, בעקבות הסיכום בין תשובה ודיין, נראה שההצעה של שגיא מתייתרת. יש לציין כי בקבוצת דלק הכחישו כל קשר להצעה של שגיא, שבמידה מסוימת נראית לכאורה כמה שזירז את הסגירה בין תשובה ודיין.

x